Агентство місцевих доріг Полтавської області, на балансі якого знаходиться цей шлях, роками ігнорувало прохання про ремонт. Лише торік відремонтувало невелику ділянку і цього року заасфальтувало відрізок шляху. Тож місцеві господарі зробили ремонт своїми силами й за свій кошт.

– На ремонт наших шляхів Агентство місцевих доріг Полтавської області виділяє надто мало коштів, – констатує староста Жданівського старостинського округу Сенчанської ОТГ Олена Горбань. – Щороку ми звертаємося до цієї установи. Окремі звернення пише відділ освіти Сенчанської ОТГ, оскільки дітей треба підвозити до школи. Пишемо листи з року в рік, та дороги не ремонтують.

          Дивлячись на стан доріг і розуміючи, що допомоги від Агентства можна чекати роками, наші фермери вирішили вирівняти дорогу Ждани – Хитці – Шеки своїми силами. Ями були величезні. По них складно було їздити шкільним автобусам.

Господарі згуртувалися й закупили у Вирішальному щебінь. До роботи взялися фермер і депутат сільради Олександр Темченко зі Жданів, шеківські фермери Роман Білошапка й Валерій Осаулко, підприємець Олександр Гармаш, фермер Віктор Бехтір, ТОВ «Сенча». Здійснили роботу за 2 дні. Фермери самі працювали на грейдерах, тракторах. Спочатку вирівняли дорогу, потім засипали ями щебенем. Витратили гроші, використали свою техніку й пальне. Не звітували, хто скільки вніс, а просто повідомили: «Ми все це зробили для людей».

Раніше Олександр Темченко сам оплатив ремонт дороги довжиною більше кілометра, яка проходить через Ждани.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЖИТЕЛЬКА ШЕК ПОМЕРЛА У КАРЕТІ «ШВИДКОЇ»

Зрозуміло, що до такого ремонту спонукала безвихідь, що дорога після нього придатна переважно для легкових машин. Вантажівки, везучи урожай із полів, витискають і викочують щебінь на обочини. Велосипедистам щебінь на асфальті заважає, доводиться об’їжджати обочиною. Та коли ями по коліна й по пояс, не можуть проїхати навіть поштові машини, краще так, ніж ніяк. Все одно якщо не відремонтують решту шляху, автобуси там будуть перекидатися.

Ремонтувати державний шлях за свої гроші ОТГ не має права, за це її керівництво суворо покарають, такий закон. А фізичним особам ремонтувати дороги не заборонено.

          Щойно Шеківська сільрада об’єдналася з Сенчанською, були виготовлені 4 проєкти ремонту доріг від Сенчі до межі громади за Шеками. Сенчани просили в Агентства здійснити ремонти у співфінансуванні. Довго ніхто не звертав увагу на прохання. На жаль, кошти обласного бюджету на дороги витрачаються, але здебільшого не в нас. Тільки торік Агентство місцевих доріг у співфінансуванні з Сенчанською сільрадою (50 на 50%, по 420 тис грн із кожного боку) відремонтувало частину дороги Сенча – Шеки довжиною аж 320 м, понині вона в чудовому стані. Роботи виконувало підприємство ШБУ-9 із Лубен.

Цього року Агентство також у співфінансуванні 50 на 50% ремонтує ще частинку цієї дороги. Сенчанська ОТГ виділила на це 1 млн грн.  Ямковий ремонт уже неможливий, доводиться покривати цілі ділянки. Виконує роботи ДП «Лохвицький шлях». У середині жовтня дорогу в Хитцях оглянули його представники. 21 жовтня розпочалося виконання робіт.

– Децентралізація – чудово! – продовжує Олена Олександрівна. – Але ж перш ніж робити Миргород центром району, треба було забезпечити його сполучення з усіма населеними пунктами нового великого району. Цікаво, як депутати Миргородської райради їдуть у Миргород із Лохвиці?  Для мешканців Жданів поїздка, наприклад, до нотаріуса – проблема. Кажуть, правда, що в Лубнах у держаного нотаріуса скоро обслуговувати жителів Жданів, Шек і Хитців не будуть, треба буде їхати в Лохвицю чи Миргород. А в Лохвиці черга в усіх на місяці вперед розписана. Із Миргородом автобусне сполучення відсутнє.

Я ще років із 5 тому почала виступати за те, щоб дороги передали на баланс ОТГ. Певна, що своїми силами Сенчанська громада робила б більше. А так депутати облради скеровують кошти туди, куди вважають за краще.

Дорога знаходиться на балансі Агентства. Але розчищати узбіччя від чагарів та видаляти тополі, які можуть упасти комусь на голову, чомусь доводиться нам за кошти ОТГ. Якщо взимку не почистити дороги від снігу, шкільний автобус не проїде, хліба не привезуть. Вранці після снігопадів техніка комунального підприємства не в змозі одночасно розчистити всі дороги. Тож постійно виручають наші фермери.

Жителям Хитців і Шек легко потрапити лише в Сенчу – туди регулярно і безкоштовно возить громадський автобус. Маршрути, якими люди можуть дістатися до Лохвиці чи Лубен, перевізники обслуговують із неохотою. Бувало, зовсім від них відмовлялися, щоб не гробити автобуси.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon