24 квітня вранці на сайті Заводської міськради розмістили петицію Марини Лупашко, в якій вона вимагає позбавити премій міського голову Віталія Сидоренка. Перший підпис поставила авторка об 11.33, авирішальний 110-й – Юлія Кущ 27 квітня о 0.30.

20 квітня у Будинку культури села Бодакви Віталій Сидоренко звітував перед мешканцями Бодаквянського старостату про роботу міської ради та свою. У залі зібралося загалом більше 150 чоловік, дехто виходив і заходив коли вважав за потрібне. Заздалегідь підготовлений звіт із цифрами та показниками роботи не викликав особливого інтересу в присутніх. А от діалог між Віталієм Сидоренком та бодаквянами й гостями села можна назвати гострим. На адресу Віталія Володимировича звучали як докори, звинувачення, критика, так і вигуки схвалення та аплодисменти. А його відповіді звучали не завжди переконливо і до кінця ясно.

Обговорюючи перспективу реорганізації школи, стан доріг у громаді, в тім числі й тієї, бодаквяни дивуються, чому так. Старостат ніби й гроші заробляє, зокрема, здаючи в оренду багато земель, орендна плата недавно зросла. Але від громади Бодаквянський старостат отримує малувато. На все в Заводській громаді грошей не вистачає.

Низка жителів Заводського вважає, що міський голова практично нічого не робить, щоб місто жило краще, не ставало депресивним через відсутність достатньої кількості робочих місць. Що міська рада нічого не робить, аби зберегти в повному обсязі школу в Бодакві й не перетворювати її на початкові.

Марина Лупашко приїхала із Заводського, щоб задати міському голові гострі питання: чому міськрада всім радить «затягнути паски», а зарплата Віталія Володимировича не така й мала.

Згідно з інформацією, раніше розповсюдженою центром журналістських розслідувань «Медіа Доказ», у 2022 році річна заробітна плата мера Заводськогостановила 708655,46 грн.Середньомісячна зарплатня посадовця – 59 054,62 грн, оздоровчі — 47 498,90 грн, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань — 47 336,84 грн. Трохи менше отримують заступник голови та секретар ради.

Марина Лупашко розповіла перед публікою, що раніше не раз подавала до міської ради петицію про позбавлення голови премій. Адже щоб посадовець отримував премії, він має їх заслужити. Наприклад, плідно працюючи над тим, щоб у громаді працювали інвестори, діяло виробництво, у бюджет надходило більше коштів. Подані через сайт міськради громадянами петиції (меню ГРОМАДЯНАМ) мають бути опубліковані. Якщо протягом 3 місяців наберуть 110 підписів, їх має розглядати міськрада.

Однак петиція Марини не була опублікована на сайті.

ФОТО: Марина Лупашко доводить, що Віталій Сидоренко не заслуговує на премії.

До міської ради кілька разів було подано петиції щодо зняття преміювання міського голови на період війни, адже громада бідна, а голова отримує близько 60 тисяч гривень щомісця, – говорить Марина Лупашко, звертаючись до «мера». – На що було дано відповідь про правові норми оплати праці міського голови і вказано, нібито ця петиція порушує закон України. І це при тому, що в постанові, на яку Ви посилаєтесь, вказано, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування, виходячи з умов оплати праці, встановлених цією постановою. Тобто надбавки і премії призначають Вам Ваші депутати, обрані громадою. Чому петиція не схвалена і не подана на розгляд?

Коли Марина довела, що петиція не суперечить закону, Віталій Володимирович заявив, що для її публікації потрібно 100 голосів. Але насправді це вже після публікації петицію підписують громадяни. Пізніше голова сказав, що надає всім бажаючим інформацію про зарплату. А потім заявив, буцім петиція подана не у відповідності до чинного законодавства. Що ніхто більше не звертався з даним питанням. І знову-таки що буцім-то петицію треба подавати вже підписаною сотнею чоловік (хоча відповідне рішення міськради, опубліковане на її сайті в тому ж розділі, гласить зовсім інше).

ФОТО: Віталій Сидоренко викручується, даючи відповіді.

Врешті голова все відходив від прямого питання, намагався говорити що петиція була подана неправильно. І договорився до того, що зал вибухнув дружним реготом.

Подібні ситуації виникали не раз. Наприклад, коли заводчани подали документи про присвоєння Герою Саші Матійчуку звання Почесного громадянина Заводського, у міськраді заявили, що документи подали неправильно.

Цікаво, чи заявив би Віталій Володимирович, що петиція подана неправильно, якби у ній депутатам пропонували розглянути питання виплати йому ще однієї чи кількох премій за великі заслуги перед громадою?

Того ж дня Марина Лупашко подала свою петицію знову:

«Вважаю не доцільним нараховувати премію міському голові Заводської територіальної громади, так як він на це не заслуговує. За його ж словами, Заводська територіальна громада фінансово не спроможна вирішувати більшість питань громадян, тому не доцільним є і отримання премії міським головою. Керуючись, постановою КМУ від 09.03.2006 №268, в якій чітко прописано, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування, прошу винести на найближчу сесію Заводської міської ради, питання про позбавлення премії міського голови в повному обсязі.»

Хоча численні критики Сидоренка сподівалися, що він і на цей раз знайде якусь формальну причину, щоб не публікувати петицію, 24 квітня вранці вона стала доступною для збору підписів. Увечері 29 квітня було зібрано вже 116 підписів. Серед підписантів – численні опоненти Віталія Сидоренка, які вважають його бездіяльність однією з причин занепаду Заводського. Громадяни продовжують підписуватися, хоча більше 110 підписів не потрібно.

Згідно з Порядком розгляду електронних петицій, затвердженим міськрадою Заводського 25.11.2022 р., міський голова не пізніше 1 травня має направити петицію на розгляд відповідної постійної комісії. Розгляд висновку або рекомендації постійної комісії має відбутися на найближчому пленарному засіданні міської ради.

Серед депутатів Заводської міськради є стійка більшість, яка завжди голосує так, як вигідно голові та наближеним до нього особам. Є депутати, які через свої та інші причини не можуть ослухатися вказівок зверху. Тож навряд рішення про позбавлення голови премій підтримає міськрада. Однак вірогідність є. Адже, наприклад, рішення про організацію Бодаквянської гімназії, яке лобіював Сидоренко, на сесії 1 березня не набрало потрібної кількості голосів.

ФОТО: Скріншот із сайту Заводської міськради станом на 27 квітня 2024 р.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon