9 листопада у Лубнах відбувся конкурс на заміщення вакантних посад керівників Лубенської комунальної дирекції кінотеатрів та Комунального міського парку культури та відпочинку.

Засідання конкурсної комісії

Члени конкурсної комісії у балах оцінювали професійну компетентність кандидатів, вимоги достатні для виконання обов’язків та інші важливі знання для обіймання керівних посад. Першим комісія заслуховувала кандидата на посаду диктора парків. Ним була депутат міської ради Аліна Савка, яка наразі є виконувачем обов’язків директора Комунального міського парку культури та відпочинку.

Аліна Савка

Комунальний міський парк культури та відпочинку як підприємство засноване на комунальній власності Лубенської територіальної громади. У його підпорядкуванні знаходиться чотири міських парки:

-Парк ім. Олеся Донченка (5,7295 га)

– Центральний парк культури і відпочинку (6,7212 га)

-Молодіжний парк (7,4566 га)

-Заводський парк (6,5528 га).

Головною метою діяльності підприємства є організація та проведення робіт з благоустрою та утримання парків у належному санітарно-технічному стані для активного відпочинку та розваг мешканців міста, створення умов для відновлення фізичних і духовних сил, збереження «зелених легень громади» для майбутніх покольні Лубенської територіальної громади, спілкування людей у сфері дозвілля, виховання естетичної та екологчної культури людей. У Центральному парку культури та відпочинку, до речі, є унікальні види дерев, які були завезені й посаджені ще за радянських часів. У планах є розширення паркової зони та зелених насаджень, розширення сфери надання послуг, модернізація атракціонів, створення ілюмінації, безкоштовної зони з Інтернетом, створення гідних умов праці для робітників, розробка проектів та подання їх на різноманітні програми, конкурси та гранти.

Зараз за великим рахунком, окрім наявності дерев, Лубенським паркам нічим похвалитися. Відсутність організації дозвілля, відсутність фотозон, відсутність оновлення зелених насаджень, відсутність сцени для розважальних заходів, дефіцит розваг, відсутність охорони та правопорядку через що у парках відбуваються крадіжки та розпиття алкоголю.

Від початку роботи в.о директора вдалося встановити сучасну вбиральню, покращення освітлення, а в парку Молодіжному йде активна реконструкція альтанки Анни Керн (дворянка, у яку був закоханий Олександр Пушкін і присвятив їй вірш «Я помню чудное мгновение»). Цей проект став переможцем обласного громадського бюджету.

Вислухавши підготовлену і деталізовану доповідь Аліни Олегівни, конкурсна комісія підтримала її кандидатуру і тепер проблем, які повстали перед новим керівником парків неймовірно багато. Проте Аліна Савка має своє бачення як поліпшити ситуацію, осучаснити і зробити привабливими Лубенські парки.

Наступною розглядали кандидатуру нинішнього директора Лубенських кінотеатрів Наталії Кулик.

Наталія Кулик

Лубенський кінотеатр «Київська Русь» збудований на 1000-ліття Лубен. Є єдиними комунальним кінотеатром, який зберігся в Полтавській області. Він має два зали, обладнані для переглядів фільмів (великий та малий) Особливістю закладу також є унікальна фреска, що прикрашає стіни холу кінотеатру і котра з 1988 року і до цього часу поністю збережена. Фреска відтворює головні історичні події древнього міста Лубни. Авторами фрески є українські жипописці, художники з Полтави Володимир Колесніков та Євгеній Курбала.

Фреска у холі кінотеатру

На сьогодні великий зал кінотеатру використовується не тільки для демонстрації фільмів. Сцена залу використовується для театральних постановок, проведення культурно-масових заходів, урочистостей з нагоди професійних та державних свят, офіційних зібрань та конференцій, дитячих розважальних програм. Так як за часи становлення незалежності галузь кіно в Україні довгий час була в занепаді і лише в останні роки, кіновиробництво почало відроджуватися – то й комунальні кінотеатри не отримували належної уваги. Наразі в кінотеатрі Київська Русь застаріла матеріально-технічна база (глядацькі крісла, проектори і т.ін), не вирішені питання енергоефективності. Наразі головним завданням є зберегти як історичну і культурну цінність тисячолітнього міста Лубни. Участь в інвестиційних програмах, залучення міського бюджету у розвиток, створення додаткових локацій для відпочинку, проведення більшої кількості заходів. Для модернізації обладання для трансляції фільмів потрібно мінімум, для придбання сучасних декорацій та підйомників, заміна глядацьких крісел 2 млн грн. Також необхідний ремонт і фасадної частини, враховуючи пандуси та місця для парковки. Також у планах Наталія Григорівна розповіла про необхідність втсановити електростанцію на даху площею в 1000 квадратних метрів, створити заклад громадського харчування. Створити середовища для різноманітного та комфортного дозвілля.

За результатами конкурсу Кулик Наталія Григорівна була одноголосно визнана переможцем конкурсу та знову призначена керівником Лубенської комунальної дирекції кінотеатрів.

ОЛЕКСАНДР НАЗАРЕЦЬ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon