Як розвивався Пирятин, як містяни освоювали простір та планували забудову, як сьогодні живе та фукціонує громада – про це, виявляється, цікаво знали не лише пирятинцям, а й столичній молоді. На вихідних у Пирятин завітали учасники та учасниці проєкту «Територія: погляд зсередини», який реалізується Експертно-консультаційним центром з розвитку громад і територій.

Розпочали знайомство з громадою із найпотужнішого підприємства міста – Пирятинського сирзаводу. Тут для студентів провели екскурсію, дегустацію продукції, а також презентацію Пирятинської територіальної громади. Зокрема доцент біологічних наук Анатолій Подобайло розповів про створення НПП “Пирятинський”, його функціонування та Смарагдову мережу.

Учасники та учасниці «Території» – студенти Кафедри економічної та соціальної географії КНУ імені Тараса Шевченка Географічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка. Серед них майбутні урбаністи та економічні географи, які цікавляться розвитком міст та територій. Про історію нашого міста, а також пов’язані з ним легенди та особистості розповіла пирятинка Тетяна Чайка.

Куди податися, де знайти креативні кейси чи навіть запозичити досвід, вирішують самі студенти. Пирятин – це вже 11 поїздка допитливих учасників проєкту. Серед цікавих молоді міст вже були Горішні Плавні, Здолбунів, Рівне, Ніжин, Дрогобич, Трускавець. У Пирятині студентів вразили приклади збереженої архітектури ХVІІІ-ХІХ ст. Про архітектурні родзинки та історію забудови міста розповіла краєзнавець Олена Гуленко.

Якими б раціональними не були урбаністи та економісти, та всім хочеться трошки дива в житті. Тож, почувши, що пирятинський багатовіковий дуб, дає сили, натхнення та навіть може виконувати бажання, студенти миттю побігли обіймати пирятинського велетня.

Ще однією сторінкою насиченої екскурсії стали відвідини Центру надання адміністративних послуг громади. Як завжди ошатний та відкритий для відвідувачів заклад гостинно прийняв молодь. Керівник ЦНАПу Людмила Коваль презентувала основні напрямки роботи центру.

Продовжили знайомство з містом низкою зустрічей із приватними підприємцями, які ділилися досвідом роботи в громаді. Студенти відвідали Леляківську сироварню, пекарню ФОП Маслак. Цікавим досвідом організації міського протору поділився власник кількох зупинкових торгівельних комплексів Олег Барабаш. Підприємець розповів про конкурс із благоустрою, у якому переміг, та про етапи реалізації його проєкту.

Смачним обідом учасників проєкту пригощав ресторан “Тамада”, завершили знайомство із Пирятинською громадою студенти в с.Велика Круча, відвідали крамницю сувенірів та поспілкувалися із депутатом обласної ради 5 скликань Іваном Близнюком.

Другий день свого перебування на Полтавщині учасники та учасниці проєкту «Територія: погляд зсередини» провели в сусідній Гребінці.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon