Небайдужі громадяни виявили неподалік Гадяча пам’ятник Владіміру Ульянову (Лєніну), про що було повідомлено Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті. Як з’ясувалося, пам’ятник особі, яка є відповідальною за агресію більшовицької Росії до Української Народної Республіки, розташовано на території Полтавського обласного управління лісового і мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України (неподалік села Лютенька та міста Гадяч). Невідомі зловмисники облаштували довкола комуністичного ідола зону відпочинку у вигляді лавочок та ін. Місцеві мешканці припускають, що йдеться про пам’ятник, що був демонтований у  2016 році з центру Гадяча в межах декомунізаційних процесів.

Полтавський офіс Інституту нацпам’яті з  приводу пам’ятника комуністичному ідолу та псевдоязичницького капища довкола звертався на гарячу урядову лінію Кабінету міністрів. Керівництву Полтавського обласного управління лісового і мисливського господарства було роз’яснено необхідність демонтажу та рекомендовано передати незаконний об’єкт до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду».

«В.І.Ленін (псевдонім, справжнє прізвище Ульянов (1870– 1924) – особа, причетна до здійснення Жовтневого перевороту 1917 року, діяльності комуністичної партії та яка обіймала керівну посаду у вищих органах влади та управління СРСР (у 1923–1924 роках – Голова Ради Народних Комісарів СРСР). В.І.Ленін (Ульянов), який обіймав протягом 1917-1923 рр. найвищі державні та партійні посади, спочатку в Радянській Росії, а потім у СРСР та налаштував органи державної влади, насамперед ВЧК та революційні трибунали на жахливий червоний терор , зокрема взяття  осіб і цілих груп населення у заручники, арешти та поміщення  до концентраційних таборів», – наголосили в Полтавському офісі УІНП.

У офіційній відповіді посадовці зазначеної державної установи не заперечили факт розташування пам’ятника Леніну. Водночас перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко у документі зазначив : «до компетенції управління не належить вирішення питання».

«Вважаємо таку позицію державної установи безпрецедентною і такою, що спрямована на саботаж Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Вимагаємо невідкладно виконати закон, демонтувавши пам’ятник», – зазначив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon