Односельці та староста села припускають: якби дорога була у кращому стані, 56-річну жінку встигли б урятувати. Люди жалкують, що станцію швидкої допомоги в Сенчі ліквідували. Нині з Лубен «швидка» в Хитці чи Шеки їде більше години. А через наявність на Лубенщині двох Хитців, бувало, приїжджала в інше село.

– Минулого тижня «швидка» з Лубен по наших дорогах їхала до нас більше години, – розводить староста Шек Олена Горбань. – Недавно 56-річна жінка із Шек померла у кареті «швидкої» через 15 хвилин після того, як її забрали. Якби у Сенчі зберегли станцію швидкої допомоги і машина приїхала звідти, можливо, вона б залишилася живою. Через контроль за допомогою GPSнавігації машина «швидкої» повинна їхати в Шеки тільки затвердженим маршрутом. Тож не можна послати машину з Лубен через Ждани, тільки з Лубен через Вовчок і Снітин. А по дорозі до Шек ями вже по пояс…

Такою дорогою змушені їздити всі, в тім числі автомобілі невідкладної допомоги і шкільні автобуси. Фото Олени Горбань

Сталося так, що в Лубенському районі два села-тезки Хитці (Ще й біля Гадяча є треті. Ті Хитці, що між Сенчею й Шеками, раніше називали Синецькими (Сенчанськими), як і Синецькі Їсківці (Ісківці) для уникнення плутанини з Гирявими. – Авт.). Коли станція «швидкої» була в Сенчі, там із половини слова розуміли, про яке село йде мова. Тепер спробуй поясни диспетчеру, куди їхати! Вона ще й сперечається. Недавно приїхала «швидка» і стоїть біля двору мого брата. Той вийшов і пояснив, що, певно, викликали бригаду в Калайдинцівські Хитці. Раніше я телефонувала напряму до водія чи фельдшера – і «швидка» за 15 хвилин була в нас.

          Дороги між селами знаходяться на балансі ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». На території Жданівського старостату, який входить до Сенчанської ОТГ і знаходиться на Лубенщині, ремонтують лише невеликі ділянки, та й то у співфінансуванні з місцевою громадою.

Сергій Ніконов

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon