«Ха!!! А поїдь від Лохвиці в сторону Сенчі, то там хіба гусеничним трактором або танком легше проїхати. Ніби поверхня Місяця, кратери на кратерах!» – подібних жартівливих характеристик дороги Лохвиця – Миргород у соцмережах можна знайти десятки. 25 жовтня з 6.00 до 8.30 ранку місцеві перекрили трасу одночасно у селах Сенчі й Вирішальному. Та «губернатор» Олег Синегубов запевняє, що ремонтів виконується багато і звинувачує сільського голову Наталію Сліпухову в тому, що не достатньо інформує людей про це.

У жахливому стані ця дорога багато років поспіль. Пару років тому після перекриття відремонтували найбільш розбиту ділянку біля Сенчі, полатали чималий відрізок біля Вирішального. До речі, перед парламентськими виборами 2019-го один із кандидатів у нардепи вигідно використав перекриття й наступний ремонт для власного піару. А от колишній прем’єр-міністр Гройсман прилітав на бурову вишку біля Сенчі 2017-го на гелікоптері – по тутешніх дорогах навіть на крутих джипах проїхати було складно.

          Отож, після вдалого проведення акції перекриття сенчани вирішили, що таким чином і справді можна хоч чогось добитися. Тим паче, терпець урвався. Як кажуть водії, поїздив день-другий – ставай на ремонт. Доки суха погода, найгірші ділянки об’їжджали полями. Та якому ж господарю до подоби, щоб по його кукурудзі ґрунтовки накатували? Кажуть, деякі користувачі земель закопують біля траси гострі предмети, щоб не псували врожай.

Агентство місцевих доріг Полтавської ОДА, на балансі якого й ця «траса», обіцяло відремонтувати її цього року. Директор Агентства Олексій Басан повідомив тепер, що у плані на 2020–2024 ремонт цієї дороги дійсно є. Та на це потрібно понад мільярд гривень. Нині таких грошей у підприємства немає.

Керівництво Сенчанської ОТГ, на території якої найгірші ділянки дороги, не раз зверталося до обласного керівництва, до Агентства. Але марно

– Після акції протесту в Вирішальному 2 роки тому були відремонтовані окремі ділянки цього шляху, – говорить сільський голова Сенчі Наталія Сліпухова. – Але зараз дорога розбита настільки, що ми відчуваємо себе наче відрізаними від Лохвиці, Миргорода й Лубен. Олексій Басан обіцяв мені особисто, що буде здійснено ремонт хоча б окремих, але дуже аварійних ділянок. Зокрема, від Вирішального до Черкащан. Однак і цього не зроблено.

Того ж дня у Полтавській ОДА відбулася нарада, на якій Наталія Вікторівна озвучила думку своєї громади. Та замість підтримки Олег Сінегубов нагадав, як багато ремонтів відбувається й так, що наступного року нарешті відремонтують міст через Сулу в Сенчі, який є частиною цієї ж дороги. Чиновник не дав сільському голові себе перебити для уточнень та доречних питань. Натомість звинуватив її, що допустила перекриття, а не проінформувала людей, скільки всього роблять. І порадив громаді брати участь у співфінансуванні, хоча й так усі дороги на території Сенчанської громаді ремонтують на половину коштом області, на половину – коштом громади, а деякі шляхи засипають щебенем місцеві фермери на власній техніфці й за власний кошт (про це детально – в одній із наступних наших публікацій).

– Хочу Вам, повідомити від імені всіх сенчан, що це не голова нас довела до того, що ми вийшли на трасу, а Ваша бездіяльність! – звертається до Сінегубова сенчанка Юлія Гергель. – Ви хоч розумієте, що цією розбитою вщент дорогою транспортують хворих на інсульти, інфаркти до Миргородської районної лікарні? Запрошуємо Вас проїхатися цим напрямком, і я впевнена, що і Ви, і пан Басан, зміните свою думку стосовно плановості ремонту дороги. І не намагайтеся тиснути на голову, бо це не зупинить жителів громади. Наступного разу вийде ще більше, і будемо стояти до тих пір, поки ви нас не почуєте! Запам’ятайте, що це була тільки розминка. У людей вже накипіло!

– Везти его сюда и носом в каждую яму! А в обратный путь пристегнуть в машине скорой помощи к носилкам – и с «ветерком» до самого Миргорода! Ото правильно народ сегодня планировал: если эта акция не поможет – следующая будет без предупреждения любых властей, с утра до вечера – с кострами для обогрева, шашлыком, и коньяком «для сугреву», – підтверджує у «Фейсбуці» Сергій Мішков.

Особливо допікає стан дороги «Лохвиця – Миргород» після того, як Миргород став районним центром. Районна влада ніяк не підтверджує зацікавленості у розвитку (чи хоча б збереженні) в Лохвиці вторинної медицини. І якби не Лохвицька ОТГ, донедавна районна лікарня вже була б скорочена в кілька разів. Та спробуй доїдь у «район»! У райраді є депутати з Миргорода, заступник ради – лохвицький. Та вони, певно, їздять через Лубни.

– Я був прихильником створення об’єднаних громад, але на практиці вийшло не так, як би цього хотілося, – каже колишній сільський голова Сенчі Микола Заліський. – Бо перш за все потрібно побудувати дороги, прокласти необхідні мережі, звести відповідну інфраструктуру. Сьогодні, якщо в людини інфаркт чи інсульт, то невідомо, чи й довезе її «швидка» живою до Миргородської лікарні. Таке, що хоч тягни за нею й катафалк.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon