На ділянці між старим сосновим парком, насадженим комсомольцями 20-х, і руслом Сухої Лохвиці до кінця 90-х були нетрі. На піщаному ґрунті насадили ділянку молодого соснового лісу. Сосни росли густо, їх заглушили верби, тополі й американські клени. Недавно більшу частину молодих сосен вирубали, залишивши повністю голі ділянки. Почувши обурення людей, ми дізналися, навіщо.

Виявилося, зрубали сосни, які росли надто густо, сплелися між собою й чагарями. Які можна було «виплутати», залишили.

На місці вибракуваних дерев зробили борозни для посадки сосонок.

– Молоді сосни були посаджені в кінці 90-х, – пояснює заступник міського голови Сергій Шрамко. – У перші роки за ними доглядали, а потім припинили, не проріджували. Сосна заросла чагарниками, тополями, кленками, які росли швидше за сосни, пригнічували їхній ріст. Зробили вибраковку тополь та інших дерев, які тут виконували роль бур’янів, і випиляли їх. Лісники вже «нарізали» борозни під посадку молодих сосен, яка запланована на весну 2022 року. Плануємо в майбутньому доглядати за молодою сосною, залучаючи до цього активних небайдужих громадян, можливо, і підростаюче покоління школярів. Коли я вчився у школі, разом із товаришами прополював насадження під час навчальної практики. Це були 2001 і 2002 роки. Тож тепер сподіваємося виростити молоду сосну, яка не заростатиме чагарниками і чорнокленками.

На місці вибракуваних дерев зробили борозни для посадки сосонок.

За рахунок екологічного фонду сподіваємося здійснити ряд подальших природоохоронних заходів. Щоб у частині парку, де ростуть сосни, посаджені у 20-х роках, провести омолодження. Багато вже старих дерев гине від хвороб та шкідників. У парку утворилися галявини, є мертві дерева, які лежать на сусідніх. Ми хочемо засадити галявини трьохрічними сосонками зростом від 70 см до 1 м. Експерти стверджують, це гранична висота дерев, які приймаються після пересадки.

Тривалість життя сосни сягає 400 років, та науково обґрунтований вік стиглості 80 років. Такими сосни вирубують лісники й садять нові, бо сосна з покоління в покоління століттями чудово росте на тому ж місці. Як правило, на піщаних ґрунтах.

Нині серед лохвичан популярна скандинавська ходьба.

Молода сосна була посаджена на місці «карти», у яку зливав пульпу земснаряд, роблячи нове русло Сухої Лохвиці на початку 90-х. Утворився чистий пісок.

Дуже багато лохвичан займається в парку спортом. Вони звертаються до міськради з проханням установити більше спортивних снарядів – одного комплексу турніків на галявині недостатньо. Тож на галявині біля молодих сосен міськрадою у співпраці з компанією «Нафтогаз України» буде встановлений комплекс для воркауту. До кінця року обладнання буде закуплене. Це турніки, бруси, шведські стінки та інші вуличні тренажери.

Автор: Сергій Ніконов

Читайте також:

У СОСНОВОМУ ПАРКУ БІЛЬШЕ НЕ УСАМІТНИТИСЯ КОХАНЦЯМ

СУД ВИПРАВДАВ ЧОЛОВІКА, ЯКОГО ОБВИНУВАЧУВАЛИ У ВБИВСТВІ ТРЬОХ ЛЮДЕЙ В ЛУБНАХ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon