У Полтавській області 20 березня виникли 34 пожежі на відкритих територіях

Загалом вигоріло 70 гектарів сухої рослинності. Усі пожежі загасили рятувальники. Займання сухої рослинності були у всіх районах Полтавської області.

Найбільша пожежа, яка охопила 10 гектарів площі, виникла 20 березня близько 13:00 поблизу села Наріжжя Кременчуцького району. Горіли суха трава та очерет.

За словами речниці ДСНС, причинами пожеж є необережне поводження з вогнем та випалювання сухостою.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Санкція − до 6 120 гривень штрафу для громадян та 21 420 гривень для посадовців. Якщо вогонь розведуть на території об’єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень.

За знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу передбачена відповідальність за статтею 245 Кримінального кодексу України. Згідно з частиною першою цієї статті, це стосується знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом. Санкція – до п’яти років обмеження волі або позбавлення волі на той самий строк. Якщо пожежа спричинила загибель людей або масову загибель тварин – від п’яти до десяти років позбавлення волі.

Читайте також:

ПОЛІЦІЯ ПОЛТАВЩИНИ ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО ВИБУХОВІ ПАСТКИ НА ПРИРОДІ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon