На VI Київській конференції з сучасних методів буріння і збільшення видобутку нафти і газу «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці» ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко презентував нові освітні програми у сфері відновлювальної енергетики, за якими університет відкриває набір.

Київська і Львівська конференції «Ньюфолк НКЦ» щороку збирають понад 250 делегатів – представників більше, ніж 100 компаній. Це найбільші в Україні майданчики, де висвітлюється технологічна складова розвитку нафтогазової галузі та української економіки. 

Полтавська політехніка готуватиме фахівців у сфері відновлювальної енергетики

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» щороку представляє свої досягнення на конференціях і VI Київська конференція  з сучасних методів буріння і збільшення видобутку нафти і газу «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці» не стала виключенням. Один із наймасштабніших галузевих заходів, під час якого професіонали галузі обговорюють актуальні питання розвитку бізнесу, відбувся у рамках VI міжнародної спеціалізованої виставки «НАФТОГАЗЕКСПО-2021». Власними напрацюваннями у сфері науки, освіти, ділилися досвідчені науковці, очільники провідних українських закладів вищої освіти, бізнес-кейси презентували виробничники, провідні фахівці та керівники нафтогазових, нафтогазосервісних  компаній.

Вагомі здобутки, успішні кейси інноваційного розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та найсучасніші освітні програми презентував ректор університету, професор Володимир Онищенко.

«Важлива складова розвитку бізнесу та забезпечення сталого розвитку нашої країни полягає у якісній освіті. Освітяни ж чутливо реагують на тенденції і оновлюють підходи та напрямки підготовки.

Сьогодні одним із головних світових трендів та актуальним завданням економіки розвинених країн стає вирішення проблеми трансформації енергетичної галузі та «зеленого транзиту», зокрема питання ефективного використання відновлюваних джерел енергії.

У Національному плані дій України з відновлюваної енергетики важливу роль відіграє вітчизняна освіта і наука. Сучасні тенденції розвитку енергетики України зумовлюють потребу перебудови освітнього процесу, запровадження нових спеціальностей, розробки освітніх програм та підготовки кваліфікованих фахівців, компетентності яких орієнтовані на діяльність у галузі відновлювальної енергетики.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» як сучасний університет європейського зразка, успішно поєднуючи освітню, наукову та інноваційну діяльність, забезпечує свій внесок у формування в Україні енергоефективної економіки», – підкреслив ректор, професор Володимир Онищенко.

Очільник Полтавської політехніки виступив з доповіддю «Нова система освітніх програм з відновлювальної енергетики – важлива складова розвитку економіки України», у якій презентував нові напрями підготовки фахівців даної сфери.

Науковці Полтавської політехніки у плідній співпраці зі стейкхолдерами створили три сучасні освітні програми бакалаврського і магістерського рівня:

  • «Відновлювальна електроенергетика та енергозабезпечення електротранспорту» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (бакалаврський рівень);
  • «Відновлювана теплоелектроенергетика, альтернативні види палива та захист довкілля» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (бакалаврський рівень);
  • «Управління проектами з енерго- й екоефективності та декарбонізації» за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» (магістерський рівень).

«Дивлячись у майбутнє, орієнтуючись на основні аспекти концепції «Європейського зеленого курсу» ЄС (2019) та проєкт «Дорожньої карти виробництва та використання водню в Україні» (2021), органічний зв’язок зі стейкхолдерами у створенні інтегрованого освітнього й науково-дослідницького простору, наш університет запроваджує систему інновацій у підготовку професіоналів у галузі відновлюваної енергетики, перебуваючи «на гребені інноваційної хвилі».

У липні, під час 12-го Українського енергетичного форуму, де відновлювальна енергетика була однією з головних тем, я отримав підтримку голови правління НАК Нафтогаз Юрія Вітренка у питанні розробки нових освітніх програм.

Нова система освітніх програм у галузі відновлювальної енергетики, розроблених Полтавською політехнікою, – це величезний простір для тих, хто хоче розбудовувати розумну енергетику, котра розширює можливості використання «зеленого водню» та зменшує негативний вплив на довкілля.

Вже нікого не треба переконувати, що Полтавська політехніка – це надійний партнер, який завжди виконує свої зобов’язання. І результати нашої роботи свідчать, що університет готовий до реалізації нових масштабних проєктів у різних напрямках діяльності, зокрема і в сфері відновлювальної енергетики.

Запрошую до співпраці, а майбутнім абітурієнтам раджу вже обирати необхідні предмети ЗНО, щоб здобути освіту майбутнього!» – прокоментував Володимир Онищенко.

На попередній V Київській конференції ректор Полтавської політехніки презентував успішні проєкти з бізнесом і оновлення у підготовці фахівців нафтогазової сфери.

Підписуйтесь:

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon