Ефективність американських парамедиків – найвища в світі. Працюють парамедики й в Європі. Більше того, за кордоном навіть є твердження, що парамедиком має бути кожен. Що це таке і чи скоро воно дійде до України?

Парамедик — термін, утворений від використовуваного в США поняття «парапрофесіонал» — фахівець, що володіє відповідною професійною підготовкою, але не має диплома про вищу освіту і професійної ліцензії, а тому працює під безпосереднім керівництвом і наглядом ліцензованого спеціаліста; помічник професіонала.

Це саме ті люди, які надають невідкладну допомогу до приїзду Швидкої. Навики надання першої допомоги за кордоном значно поширеніші, ніж в країнах колишнього СРСР. У нас досі прийнято надіятися на царя-батюшку та на манну небесну, у той час, як у світі людина отримує знання для порятунку свого життя власноруч.

Погодьтеся, у час, коли війна може розпочатися завтра, – дуже корисні були б такі знання та навички. Зараз просто необхідні масові навчання, тренінги і тому подібне. Проте пирятинська влада дуже повільно реагує на виклики часу.

І от нарешті сьогодні читаємо на сайті громади – навчання відбулося! Щоправда організували захід громадські організації «Агенція розвитку Пирятинщини» та «Вірні назавжди» у приміщенні міської ради.

Провів тренінг парамедик, воїн-доброволець Максим Данілов. Протягом 6 годин учасники розглядали різні ситуації, під час яких діяти треба негайно, рятувати життя до приїзду лікарів. Наприклад, зупинка дихання чи серцебиття.

І так, присутнім нагадали, що дифібрилятор не запускає серце, а зупиняє його. Чому фільми продовжують поширювати цей міф, незрозуміло. А от запускати серце треба власними руками – ритмічно натискаючи на грудну клітину по центру 30 разів, потім 2 вдихи, знову 30 разів – і так до відновлення серцебиття або ж до приїзду Швидкої. Теоретично то це, може, й відомо. Та учасники змогли потренуватися практично.

Також розглянули інші невідкладні стани: опіки, удавлення, кровотечі. Головне для парамедика – не нашкодити: ні людині, ні собі. Отож, тренер закликав діяти обережно та виважено. Проте нагадав про кримінальну відповідальність за статтями ККУ 135 «Залишення в небезпеці», 136 «Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані».

Сподіватимемося, що навички будуть корисними для учасників, а тренінги будуть проводитися частіше для широкого загалу.

Читайте також:

У ЛУБНАХ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ ДО 97-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СЕМЕНЮТИ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon