Сьогодні в Білоцерківцях було людно. Відбулось прибирання занедбаної школи Сластіона - пам'ятки архітектури місцевого значення архітектора Опанаса Сластіона

В українців, як і в кожної великої нації, є своя національна архітектура. До такої архітектури належать, зокрема, школи, збудовані за проектами Опанаса Сластіона у 1913–1916 роках у тодішньому Лохвицькому земстві. Було побудовано близько 80 унікальних шкіл.

 На Пирятинщині таких шкіл 4. Дві у новоприєднаній Куріньківській громаді, та дві у Білоцерківцях.   Білоцерківські пам’ятки були внесені до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення. У одній із будівель зараз діє жіночий монастир та церква, інша будівля – ніяк не використовувалася довгий час і була у занедбаному та напівзруйнованому стані.  

Сьогодні небайдужі мешканці громади, працівники НПП “Пирятинський” спільно з  Баришівською Зерновою компанією, яка надала своїх людей та техніку – прибирали територію.  Довкола будівлі випиляли чагарники, усередині прибрали купи сміття та мотлоху. У подальшому заплановано усі пошкоджені вікна закрити будівельною плівкою та встановити охоронні дошки.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon