Незважаючи на введений в країні воєнний стан, органи Пенсійного фонду України повинні забезпечити пенсійними виплатами своїх підопічних. На Полтавщині таких людей майже 414 тисяч осіб.

З 2 березня, тобто раніше законодавчо встановленого терміну, літні люди почали одержувати соціальні гарантії за поточний місяць. На кінець дня у повному обсязі профінансовані пенсії колишніх військовослужбовців, а також пенсійні виплати тих, хто одержує виплати через поштові відділення та банківські установи, – з 4 по 10 березня і з 4 по 9 березня відповідно, повідомили у Полтавській обласній військовій адміністрації. 

Причому переважна більшість пенсій перераховані на підставі урядової постанови від 16 лютого п.р., тому виплати почнуть надходити у підвищених розмірах. Звичайно, лише у тих випадках, коли підвищення законодавчо обґрунтовані.

Як зазвичай буває під час масових перерахунків, збільшення виплат у кожного пенсіонера буде різним, адже розраховується показник індексації за спеціальною формулою з урахуванням зростання інфляції і збільшення середньої заробітної плати за три попередні роки.

Найбільша кількість людей – понад 108 тисяч – одержать підвищення до ста гривень. Близько 89 тис. пенсій зростуть на суму від ста до двохсот гривень.

Зважаючи на те, що люди свого часу мали різні заробітки і мають у підсумку різну тривалість страхового стажу, зафіксовані і більш суттєві суми підвищень, зокрема::

-350 – 400 гривень – 16, 3 тис. осіб;

-400 – 450 гривень – 19,3 тис. осіб;

-450 – 500 гривень – 19,3 тис. осіб.

У деяких полтавських пенсіонерів – а таких майже 26 тисяч – у березні пенсії зростуть на тисячу і більше гривень.

Аналіз, проведений у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області, свідчить, що загальна потреба на виплату пенсій в регіоні у березні зросте майже на 142 млн грн. За оперативними даними, сума пенсійних виплат досягне 1 млрд 804,5 млн грн.

Крім того, тим людям, чиї пенсії не підпадають під індексацію (були призначені протягом останніх трьох років), з 1 березня буде здійснена щомісячна доплата у розмірі 135 грн.

Читайте також:

КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ, ЯКИЙ НЕ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ, ОТРИМАЄ ВІД ДЕРЖАВИ 6500 ГРИВЕНЬ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon