Багато років поспіль щоосені підприємці на кількох перехрестях у Лохвиці скуповують картоплю або міняють на інші овочі. Цього року врожай малий, перекупників мало, як і бажаючих здавати чи міняти картоплю. Тому, кажуть, десь бульбу приймали навіть по 8 грн/кг.

Через те, що друга половина літа була посушливою, картопля вродила тільки в затінку, поблизу водойм. А ще в тих господарів, хто посадив у квітні та отримав ранні сходи (хоча підходяща для посадки погода підійшла тільки у травні).

         – Па пят пийсят бером, – відповідає чоловік років 40, вірменської зовнішності на перехресті вулиць Покровської, Садової та Урожайної в Лохвиці. – Несут много картошки, так, шо па сетки к товарищу єздил.

         Насправді в кузові вантажівки лежало не більше 500 кг картоплі, було близько 16-ї. Найімовірніше, то вся прийнята за день бульба.

         У міняйла Віктора на перехресті вулиць Шевченка й Миколаївської під кінець дня близько 150 кг картоплі. Бусик заповнений капустою в сітках. Люди цікавляться, чи добре зберігається. Чоловік відповідає, що дуже пізня, з посмішкою вставляючи в це слово звук «д». Каже, привіз її із Запорізької області. Продає капусту по 6 грн/кг або міняє на картоплю 1:1, купує картоплю по 6 грн.

Фото: gazeta-apelsin.com

Розповідає, що в останні роки в Україні вирощують усе менше овочів, бо імпортні дешевші. Приміром, цього року на Півдні України просто трощили вирощені кавуни, бо навезли азербайджанських. Там їх вистачає, хоча площа країни менша, ніж Запорізька область. Занепадає й система обміну. Держава не підтримує виробників, не регулює несправедливі ціни. Люди не хочуть працювати в себе на батьківщині – все одно не заробиш. Тож і сам Віктор збирається за кордон, бо роками налагоджений бізнес занепав, ще й поживитися на ньому хтось постійно хоче. Дорожні поліцейські зупинили за те, що не було паска безпеки і обшукали весь бусик у пошуках, до чого придратися. Місцеві протримали 3 години, намагаючись довести, що він займається незаконною торгівлею. Хоча насправді не купив і не продав жодного кілограма капусти чи картоплі: лише мінявся. А обмін без спеціальних документів не заборонений.

Фото: gazeta-apelsin.com

У попередні роки лохвицьку картоплю найчастіше міняли на цибулю й кавуни, іноді навіть туалетний папір. Обоє героїв публікації навідріз відмовилися фотографуватися, тому додаємо архівні фото 2012 і 2014 р. Тоді картоплю приймали по 1–1,5 грн, але охочих здавати було в рази більше.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon