Зменшення старостатів може поки не відбутися.  На сесію 31 березня  мали винести питання про ліквідацію  та затвердження нових старостинських округів. Як ми писали раніше, замість нинішніх 16 планувалося залишити лише 8. Причиною називали закон, який наголошував, що старостат має  налічувати мінімум  1500 жителів. Секретар міськради Пирятина Сергій Пазюк  повідомив, що  питання поки знімають  з комісії і розглянуть перед початком самої сесії. Причиною він називає те, що депутати Верховної ради доопрацювали законопроект і зараз пропонується, що мінімальна кількість жителів старостинського округу може бути 500 чоловік.

Якщо цей проект затвердять, то ми зможемо залишити старостати такими як вони є зараз і не скорочувати їх. Єдине село яке не має  чисельності понад 500 жителів – Олександрівка. Там живе 480 людей. Але тут можливо ми  приєднаємо до них село Першотравневе з колишньої Сасинівської сільради. Тоді кількість населення буде достатньою” – повідомив Сергій Пазюк

Також на сесії 31 березня   звільнять з посад всіх старост, адже їх призначали лише до квітня. Щоправда, тут вже міська рада схоже знову  вирішили порушити закон і “пропустити” думку жителів сіл. Законом передбачено, що  старост за поданням мера призначають депутати. А мер у своєму поданні керується думкою  жителів сіл, де перед призначенням мають провести обговорення щодо кандидатур. Перед виборами міський голова Пирятина обіцяв, що призначати старост будуть виключно після погодження з думкою людей. Але на цій же сесії 31 березня своїм рішенням депутати звільняють старост і призначають нових. І за ці 7 днів, що залишилося до сесії, ще не було поки жодної інформації про  обговорення  кандидатур старост у селах. Ймовірно, що влада вкотре не візьме до уваги думку  людей і до кінця каденції призначить “своїх” людей.  Саме від старости буде залежати те, чи почують  про проблеми конкретного села в місті. Староста виступає таким собі адвокатом, або посередником між  селянами та владою і він має не лише доносити проблеми свого села до влади, а і активно відстоювати вирішення проблем. До прикладу, то минулого тижня на обговоренні плану  соціально-економічного розвитку громади, де вирішувалося  куди саме будуть виділяти гроші і що робитимуть та ремонтуватимуть в громаді не прийшов жоден староста. Чи їх забули покликати, чи просто вони вирішили не приходити – питання відкрите.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: сільські бібліотеки Пирятинщини закривають: офіційно

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon