Студентка другого курсу спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анастасія Бондаренко розробила експериментальну програму реабілітації для пацієнтів з хворобою Шарко–Марі–Тута і представила наукове дослідження на міжнародній конференції у Великій Британії.

Майбутній професійний реабілітолог Анастасія Бондаренко успішно поєднує навчання та практику за фахом. Під керівництвом в.о. завідувача кафедри фізичної терапії та ерготерапії Людмили Клеценко студентка проводить наукові дослідження.

Одна з останніх наукових робіт – «Досвід застосування кінезотерапії в реабілітації осіб із невральною аміотрофією Шарко– Марі–Тута», в якій описаний досвід застосування в практиці та програма реабілітації осіб із складним генетичним захворюванням, була представлена на I Міжнародній науково-теоретичній конференції «THE DRIVING FORCE OF SCIENCE AND TRENDS IN ITS DEVELOPMENT» в Ковентрі (Велика Британія).

«Вивчаючи в університеті дисципліну кінезіологія я дуже зацікавилася питаннями кінезотерапії і вже понад рік, у вільний час, поглиблюю знання і розвиваю вміння на практиці», – говорить студентка. – «Сфера моїх науково-практичних інтересів – кінезотерапія. Я беру участь у розробці та експериментально апробовую програми фізичної реабілітації для пацієнтів різних нозологічних груп. Кожне заняття програми реабілітації займає близько години і включає в себе багато вправ на спеціальних тренажерах, підібраних під індивідуальний клінічний випадок пацієнта».

Аміотрофія Шарко-Марі-Тута – генетичне захворювання, яке проявляється повільним зменшенням розміру м’язів кінцівок. У міру прогресування хвороби розвивається атрофія м’язових тканин, яка поступово посилюється в області гомілки, деформується стопа, кисті. З часом захворювання прогресує далі з ураженням м’язів інших частин тіла, симптоми і перебіг хвороби може варіювати: порушується дихання, слух, зір, шийні та плечові м’язи, з’являється тремор і сколіоз, починаються шлунково-кишкові розлади, з’являється нейропатичний біль тощо.

«Ефективність розробленої програми занять з кінезотерапії перевірялася методом електронейроміографії, застосовувалися психодіагностичні методики (для визначення рівнів тривожності, депресій у пацієнтки), педагогічні методи (бесіди, анкетування, педагогічне спостереження). Критеріями оцінки ефективності експериментальної програми було обрано швидкість проведення імпульсу по аферентних та еферентних шляхах, тривалість М-відповіді, кількість рухових одиниць та нижніх кінцівках; рівні тривожності та депресії пацієнтки. Перевірка показала, що застосування кінезотерапевтичних занять за розробленою нами програмою сприяло покращенню показників функціонування нервово-м’язового апарату пацієнтки з невральною аміотрофією Шарко-Марі-Тута, а також позитивно позначилось на її психологічному стані», – прокоментувала науковий керівник Людмила Клеценко.

Індивідуальна програма фізичної реабілітації, розроблена Анастасією Бондаренко, складається із комплексу вправ, які виконуються на спеціальному тренажері.

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon