Нещепленим полтавцям потрібно приготуватись до низки нових обмежень. Про це говорили сьогодні на пресбрифінгу в Полтавській облдержадміністрації. 24 листопада Кабмін вніс зміни до урядової постанови №1236. Відтак у жовтій зоні посилюються карантинні обмеження щодо невакцинованих громадян. З понеділка, 6 грудня, для них стануть недоступні низка розважальних закладів, кафе, ресторанів, спортклубів тощо.

За словами міністра охорони здоров’я, Віктора Ляшка, бізнес втрачає опцію самостійно приймати рішення про рівень допуску клієнтів. Якщо раніше заклади могли впускати людей без сертифікатів, орієнтуючись на соціальну дистанцію та дотримання санітарних норм, то тепер наявність сертифіката буде обов’язковою.

Вхід у заклади буде відкрити для людей, що мають один із сертифікатів:

  • Зелений сертифікат про повний курс вакцинації (термін дії — 365 днів);
  • Жовтий сертифікат про щеплення однією дозою (термін дії — 30 днів);
  • Сертифікат про одужання (термін дії — 105 днів з моменту встановлення діагнозу);
  • Сертифікат про негативний ПЛР-тест (72 години);
  • Результат експрес-тесту (72 години).

Люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти Covid-19 або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

  • взяти участь у проведенні будь-яких масових заходів: культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • скористатись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування: барів, ресторанів, кафе тощо;
  • пересуватись у громадському транспорті міжобласного та міжнародного сполучення.

Нові обмеження поки не стосуються продуктових і зоомагазинів, аптек, банків та АЗС. Утім носити маску та дотримуватись дистанції в 1,5 метра все одно потрібно.

Хто контролює?

Перевіряти наявність QR-коду має працівник закладу чи підприємства за допомогою персонального додатка Дія. Після зчитування коду на екрані працівника має показуватися інформація про те чинний чи не чинний наданий сертифікат.

За порушення правил перевірки працівниками чи відвідувачами відповідальність лягає на власника підприємства чи закладу. За кожного відвідувача без діючого сертифіката керівництво сплатить штраф від 34 000 до 170 000 гривень.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon