Згідно з проектом має бути виконаний ремонт металевої покрівлі даху; відновлення дерев’яних конструкцій даху; ремонт цегляного карнизу; шпаклювання з пофарбуванням колон, карнизу;  ремонт сходів з покладенням плитки і плитки підлоги альтанки; мощення тротуарною плиткою навколо альтанки; встановлення лавочки і туристичного покажчика.

Зараз частина парку де альтанка, частково розчищена. Туристичну цікавинку вже не треба шукати в хащах. На цей момент частково виконаний ремонт карнизу і ремонт сходів.

В наші дні будівля, де росла Анна Керн, не збереглася, однак, за розповідями лубенців, вона знаходилася на території сучасного Молодіжного парку, приблизно там, де знаходиться покинута альтанка, збудована на 1000-річчя міста Лубни. За місцевими легендами, саме на тому місці поет Олександр Пушкін передав Анні Керн лист з віршем “Я помню чудное мгновение”.

В історії Анна Керн запам’яталася саме як муза великого російського поета. Однак, з її біографії відомо, що вона отримала блискуче домашнє виховання, вільно володіла француською мовою та добре зналася в літературі. Ще з молоду проти своєї волі вона була вадана заміж за пристарілого генерала Єрмолая Керна, якому з часом народила трьох доньок і велику частину свого життя скиталася за чоловіком по безкінечних гарнізонах і військових розташуваннях.

З Пушкіним Анна Керн познайомилася на літературному вечорі в Петербурзі і з того часу між ними спалахнуло кохання, яке вилилося у поета в легендарний вірш, та переписку між ними. Пізніше Анна Керн навіть видала серію мемуарів про Олександра Пушкіна. Та так склалася доля, що з роками і переїздами зв’язок між закоханими зник, Пушкін одружився, а Анна Керн знайшла кохання всього свого життя – молодого кадета, молодшого від неї на 20 років Олександром Марковим- Виноградським. Після смерті її чоловіка Єрмалая Керна закохані нарешті одружилися і всупереч велінню батька, змінивши прізвище, Анна, тепер вже Виноградська, втратила усю матеріальну підтримку і пенсію генеральської дружини. Однак, взамін цього жінка нарешті знайшла своє щастя

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon