1 березня 2021 Президент НАН України Анатолій Загородній і ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко підписали додаткову угоду про освітнє та науково-технічне співробітництво університету з Національною академією наук України.

Полтавська політехніка продовжить співпрацю з НАН України

Угода передбачає продовження співпраці у сфері освітнього, науково-технічного партнерства і підготовки наукових кадрів.

«Багато років діяла угода про співпрацю з НАН України, настав час її оновити. Співпраця між академією і університетом є успішною, завдячуємо цьому, у тому числі, і академіку Антону Григоровичу Наумовцю, який тривалий час очолював Наглядову раду університету, доклав чимало зусиль до того, щоб ця співпраця була плідною. Ректор Володимир Олександрович зробив чимало для належного вшанування пам’яті засновника Академії Володимира Вернадського, а зараз знову піднімає питання побудови музею-садиби на Шишаччині. Існує проєкт і якщо буде реалізовано згідно з ним, це дасть багато переваг для краю і молоді. Там є екологічна стежина, збираються дітлахи на різні заходи і це буде для них ще одна можливість познайомитись з наукою через історію видатної особистості. Академія дуже зацікавлена у співпраці з Полтавською політехнікою і ця угода, яку підписали, слугуватиме спільним добрим справам», – зазначив президент Національної академії наук України Анатолій Загородній.

16 наукових інститутів Національної академії наук України мають угоди з Полтавською політехнікою. Міжнародна науково-практична конференція «Академічна й університетська наука: результати та перспективи» стала традиційною подією для провідних науковців України і світу. У рамках конференції піднімаються проблеми фундаментальних та природничих наук, економіки, екології, техніки і технологій, презентуються результати спільних наукових досліджень учених Національної академії наук України та Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», визначаються перспективи розвитку подальших наукових досліджень, підготовки фахівців і наукових кадрів.

Заступник голови Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Вадим Стогній підкреслив, що щорічні спільні з НАН України конференції у грудні у Полтавській політехніці з року і рік об’єднували все більше і більше науковців. Зустрічі відбувались безпосередньо на кафедрах, в лабораторіях і обговорювались практичні питання, співробітництво та подальший розвиток науки: «Це серйозна робота і небагато закладів вищої освіти можуть похвалитися подібним. Тут варто віддати належне ректору Володимиру Онищенку».

«Від імені Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» виконав важливу місію – підписали з Президентом НАН України Анатолієм Глібовичем Загороднім додаткову угоду про наукове співробітництво з Національною академією наук України. Пишаємось, що понад 13 років діяла угода, підписана Борисом Євгеновичем Патоном. Угода передана в музей і має історичну цінність. За ці роки співпраці ми провели тринадцять конференцій – минулорічна відбулась навіть попри карантинні обмеження. Колектив університету завжди чекає на цю особливу наукову подію у грудні. Від себе особисто я щиро дякую Антону Григоровичу за багаторічне керівництво Наглядовою радою, ті конструктивні настанови, якими я керуюся у своїй поточній діяльності, і відгуки, які зобов’язують тримати високу планку нових досягнень», – прокоментував ректор, професор Володимир Онищенко.

Співпраця з установами НАН сприяла підготовці плеяди наукових кадрів, чиї досягнення і наукові здобутки визнані на державному рівні.

«З 2007 року мав честь очолювати Наглядову раду тоді ще ПолтНТУ. Двоє моїх аспірантів, які працювали в Інституті фізики, повернулись до Полтави і успішно працювали, один став лауреатом Державної премії у галузі науки і техніки. За ці роки я побачив як виріс університет, додалась наукова складова діяльності, політехніка здобула міжнародне резюме – університет популярний серед іноземних студентів, лекції читаються англійською мовою, засновані нові кафедри і факультети. Полтавський регіон дуже вагомо представлений у їх діяльності. 16 установ НАН України має угоди з Полтавською політехнікою і вони не номінальні, а реально працюють, дають результати», – наголосив академік НАН України Антон Наумовець.

Полтавська політехніка продовжить співпрацю з НАН України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студентка з Пирятина презентувала наукове дослідження про реабілітацію осіб з генетичним захворюванням

Віцепрезидент НАН України, академік, доктор фізико-математичних наук В’ячеслав Богданов додав, що зважаючи на рівень представництва Полтавщини у науці, регіон має великий потенціал і тому підтримує прецедент, започаткований особисто Борисом Євгеновичем Патоном, необхідно далі розвивати партнерство з університетом у сфері підготовки фахівців для науки.

Підписання угоди започаткувало новий етап у співпраці з головною науковою установою країни.

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon