Хорольська міська територіальна громада об’єднала 13 колишніх сільських рад та 3 об’єднані громади.  А це майже 32 тисячі жителів міста та 92 сільські населені пункти. Не всім громадам так пощастило, звісно ж, навантаження на нового очільника та його команду велике. Як він справляється, поцікавилися ми в розмові для “Апельсина”.

Пане Сергію, вітаю! Поділіться досвідом, які завдання були першочерговими для Вашої команди?

Першочерговим завданням для мене став підбір фахівців для роботи в колишніх сільських радах та об’єднаних громадах. Саме на них покладено  відповідальне завдання здійснювати прийом громадян, щоб кожен житель громади міг вирішити свої нагальні проблеми в найкоротший термін на місці. З цією метою було прийнято на роботу 19 діловодів, 15 землевпорядників.

Сергій Волошин

Брали нових людей, чи старалися забезпечити роботою тих, хто працював в сільрадах?

 У переважній більшості по селах прийняли тих спеціалістів, які працювали в колишніх сільрадах і мають досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Створили 10 старостинських округів. З великими потугами обрали 7 старост із 10. Я як очільник  громади, враховуючи думку її жителів, маю право  згідно чинного законодавства вносити на розгляд сесії кандидатури для їхнього призначення. Кінцеве рішення приймають депутати, які не завжди підтримують мої пропозиції. Хочеться більш злагодженої роботи. Я вважаю, що міський голова повинен працювати з усіма посадовцями в одній команді, чути один одного та бачити спільне вирішення існуючих проблем. Тільки так можна досягти успіху.

Скільки закладів перейшло у новостворену громаду?

Паралельно з вирішенням кадрових питань основна увага приділялася наповненню міського бюджету, щоб утримувати всі заклади та установи,  що перейшли у власність новоствореної громади. А саме освітні заклади:  24 школи, 22 дитячих садочки, інклюзивно-ресурсний центр, дитячо-юнацька спортивна школа  та центр дитячо-юнацької творчості. Лікувальні заклади: Центр первинної медико-санітарної допомоги та Хорольська міська лікарня,  10 амбулаторій та 31 ФАП. Із закладів культури до громади увійшли Хорольський базовий будинок культури,  19 сільських будинків культури, 15 клубів, Хорольська центральна публічна бібліотека,  Хорольська бібліотека для дітей, 33 сільських бібліотек-філій, Хорольська мистецька школа, Хорольський краєзнавчий музей та Новоаврамівський музей-філія.

Це справді величезна відповідальність. Чи вдається вам виконувати бюджет?

Незважаючи на складну соціально-економічну та суспільно-політичну ситуацію в країні, розповсюдження коронавірусної інфекції, значне підвищення цін на енергоносії, вживалися всі можливі заходи для забезпечення виконання дохідної частини бюджету Хорольської громади. І нам це вдалося! За одинадцять місяців поточного року, станом на 30.11.2021 рік бюджет не тільки виконано, але й перевиконання склало 108%. За це я щиро вдячний керівникам підприємств, установ та організацій різних форм власності, фермерам, ФОПам і всім, хто сприяв наповненню місцевого бюджету. Завдяки цьому нам вдалося не допустити закриття жодної установи, що діяли до об’єднання. Завдяки перевиконанню дохідної частини бюджету та враховуючи вільні залишки, які   утворилися на 01.01.2021 рік    додатково    направлено   на    видатки 

21440, 3 тисячі гривень в тім числі:

– на установи освіти 9 397, 4 тисяч гривень;

– на установи культури 2 904, 1 тисяч гривень;

– на установи охорони здоров’я 3 988, 8 тисяч гривень;

– на установи соціального захисту 701 200 тисяч гривень;

– на державне управління 1 210, 0 тисяч гривень;

– на фізичну культуру і спорт 48 000 тисяч гривень;

– на житлово-комунальне господарство 2 033, 8 тисяч гривень;

– на землеустрій 200 000 тисяч гривень;

– на реалізацію державних та місцевих житлових програм 120 200 тисяч гривень;

– на будівництво інших об’єктів комунальної власності 367,5 тисяч гривень;

– інші видатки 469 300 тисяч гривень. 

Сьогодні медицина у полі зору всіх громад. Як розвиваєте цей напрямок?

Медична галузь є однією з головних і пріоритетних. З метою надання медичних послуг сільським жителям з перших днів свого призначення разом із головним лікарем КНП “Хорольський центр ПМСД” Л.М. Соболем об’їхали  всі ФАПи. Вивчили існуючі проблеми на місцях. Посприяли в укладенні договорів для постачання лікарських препаратів та медичних  товарів у ті ФАПи, де виникла  така проблема. Не допустили закриття жодного ФАПу на селі за рахунок благодійних внесків працівників міської ради, фінансового управління, відділу соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування, центру соціальних служб, придбано 16 велосипедів для фельдшерів ФАПів, які обслуговують віддалені села.  Завдяки спільним зусиллям  головного лікаря КНП “Хорольська міська лікарня” та депутатів різних рівнів, керівників підприємств і всіх небайдужих при підтримці Департаменту охорони здоров’я Облдержадміністрації, залученню коштів з місцевого бюджету та інших джерел фінансування вдалося не тільки зберегти лікарню в Хоролі, але й отримати статус опорного закладу Лубенського району. Наша лікарня має 140 ліжко-місць. Капітально відремонтовано та оснащено сучасним дороговартісним обладнанням відділення невідкладних станів з травматологічними ліжками та кардіологічне  відділення з неврологічними ліжками. У пологовому, реанімаційному, хірургічному, інфекційному відділеннях для тяжкохворих пацієнтів забезпечено пряме постачання кисню. 

Комп’ютерний томограф у Хорольській лікарні

Для проведення високоточної діагностики придбано новий, сучасний, мультифункціональний  рентген-апарат, що дасть можливість більш точно визначити діагноз хворого. Для транспортування хворих осіб з інвалідністю та інших тяжкохворих облаштовано лікарняний ліфт. Приміщення лікарняних палат укомплектовано новими ліжками, санвузлами, кварцовими лампами та всіма зручностями для мед персоналу та пацієнтів. Придбано значну кількість сучасного дороговартісного  медичного обладнання та багато іншого, це:

– придбано для пологового відділення Фетальний монітор;

– придбано для відділення невідкладних станів – Система ендоскопічної візуалізації у комплекті;

– придбано уретроскопічний комплект в хірургічне відділення;

– придбано 12-ти канальний Електрокардіограф;

– придбано Дефібрилятор-монітор ДКИ-10М «АКСИОН-БЕЛ».

На сайті Хорольської лікарні можна записатися на прийом до лікаря.

Чи відбуваються зміни в освітньому напрямку?

З метою створення належних умов для навчання 2948 учнів усі навчальні заклади були своєчасно підготовлені до нового навчального року. Забезпечено безоплатне підвезення  учнів до навчальних закладів. Проведено капітальний ремонт харчоблоку  Хорольської спеціалізованої школи №3. Установлено систему пожежної сигналізації в Хорольській спеціалізованій школі №1. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на встановлдення сигналізації в Покровськобагачанському, Новоаврамівському ліцеях та Вергунівській ЗОШ. Установлено ігровий майданчик у комунальній установі “Хорольський інклюзивно-ресурсний центр”. На 564 тисячі гривень  укладено договір та закуплено обладнання для  оновлення харчоблоків.

Майже на 700 тисяч закуплені мультимедійні комплекти для закладів загальної освіти. Створено умови для забезпечення  дітей гарячим харчуванням. Закуплено меблі та функціональні пристрої на суму понад 400 тисяч у рамках впровадження  реформи “Нова Українська школа” для учнів перших класів. Багато зроблено добрих справ в освітній галузі Хорольщини. Щоденно на особливому контролі тримається питання тепло- та газопостачання садочків та шкіл. Всі заклади освіти опалюються.

В умовах карантинних обмежень, культура все ж працює та виконує свою рекреаційну й просвітницьку функцію. При обмеженому фінансуванні заклади культури, бібліотеки організовують і проводять багато різних святкових заходів, фестивалів. Відновлена добра традиція проведення у громаді днів села.

Чи працює у Вашій громаді Терцентр? Які взагалі соціальні послуги можуть отримати хорольці?

Звичайно, на сьогодні продовжує діяти Територіальний центр  соціального обслуговування, який надає значний обсяг послуг одиноким громадянам похилого віку. Уперше в цьому році на безоплатній основі отримують послуги одинокопроживаючі пенсіонери та особи з інвалідністю. Від жителів міста та сільських населених пунктів  спеціалісти відділу соціального захисту населення  приймають  необхідні документи для оформлення пільг, субсидій та різних видів допомог. Проблемами родин, які  потрапили в складні життєві обставини, піклується Центр соціальних служб та Служба у справах дітей, працівники яких безпосередньо як в місті, так і  в селі сприяють вирішенню проблем таких родин.  Діє програма “Турбота”,  згідно якої за 11 місяців виділено матеріальну допомогу на лікування важкохворих осіб, які не були зареєстровані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та на ліквідацію наслідків пожеж в сумі 234 500 тисяч гривень. Збережена добра традиція вітання довгожителів громади – кому виповнилося 90 років і більше –  з Днем народження.

Головна ялинка міста

Скільки послуг надає ЦНАП Хорольської громади зараз?

Мешканці громади мають можливість отримувати через Центр надання адміністративних послуг та відділ державної  реєстрації понад 100 видів послуг. Зокрема, населення отримує у цих службах довідки, не оббиваючи пороги різних інстанцій.

Комунальні послуги – найболючіше питання для кожного. Які підприємства обслуговують вашу громаду? Як справляються із завданнями?

Для вирішення наболілих питань життєдіяльності громади діє три комунальні підприємства. Одне в місті – КП “Комунсервіс”, два на селі – КП “Господар”  і “КП “Добробут”, де створено 54 нових робочі місця. Вони обслуговують всі села і виконують різні види робіт: відновлення  вуличного освітлення, вивіз побутових відходів, вирубка порослі, викошування трави, впорядкування пам’ятників, цвинтарів і багато іншого. У цьому їм допомагають старости, діловоди, керівники підприємств, заклади освіти, культури та всі не байдужі люди. До кінця року будуть виготовлені та встановлені 40 баків для збору сміття по селах . На території міста та сіл постійно проводять дні довкілля, чистоти та благоустрою територій. Для потреб КП «Комунсервіс» закуплено новий колісний екскаватор-навантажувач.

 На прохання мешканців сіл відновлено  пасажироперевезення  до міста із сіл Єрківці, Тарасівка, Березняки, Покровська Багачка, Ковтуни, Штомпелівка, Грушино, Староаврамівка, Княжна Лука, Бутівці, Новачиха, Вергуни, Клепачі, Шишаки, Павлівка та Вишняки. Пасажирські перевезення здійснюють три автобуси,  яких, на жаль, не достатньо для здійснення щоденних перевезень. Нещодавно на умовах співпраці з керівництвом СВК «Хильківський» передано нашій громаді автобус «Богдан» на 23 місяці для здійснення пасажироперевезень по селах Мусіївського старостинського округу.  Але проблеми з пасажироперевезенням існують і ми працюємо над вирішенням цього проблемного питання.

А в якому стані дороги громади?

– Стан доріг надзвичайно турбує всіх. І ця проблема існує не тільки в нашій громаді, але й по всій країні. Майже всі кошти, які передбачалися у бюджеті-2021 нашої громади на ремонт доріг, використані на вирішення глобальних проблем в освіті й медицині. Але на найбільш пошкоджених ділянках доріг проведені часткові ремонти як на території міста, так і в Ялосовецькому, Вишневому, Новоаврамівському, Вишняківському, Штомпелівському, Андріївському, Покровськобагачанському та Мусіївському старостинських округах. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт проїзної частини та тротуару по провулку Банному в напрямку руху до дитячої консультації та проведений капітальний ремонт на суму 1 400 000 тисяч гривень при підтримці депутата Верховної ради України Кулініча Олега Івановича. 

Упорядковується квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та громадян, які потребують поліпшення  житлових умов. З метою залучення додаткових коштів державного та обласного бюджетів для вирішення нагальних проблем громади в цьому році особлива увага приділяється розробці проектів на 2022 рік.

Чи просто мешканцю звернутися до голови громади із своїм питанням?

– Усі актуальні питання, що стосуються життєдіяльності громади, розглядаються на пленарних засіданнях сесій міської ради та засідання виконавчого комітету. Враховуючи віддаленість окремих сіл від міста, проводяться виїзні прийоми громадян. Розглядаються Звернення громадян  у відведений час для особистого прийому та поза межами графіку, а також при зустрічах з трудовими колективами. 

Пане Сергію, вже рік Ви очолюєте таку велику громаду. Скажіть, чи в цілому все йде за планом?

– Скільки б коштів не було – не просто вирішувати проблеми в такій великій громаді… Левова частина бюджету використовується на покриття непередбачених витрат у зв’язку із значним ростом цін на тепло- і газопостачання. Довелося близько 2.6 мільйонів спрямувати за вирішенням судів на погашення  заборгованості  за ремонт доріг колишніми сільрадами. Наприклад, за ці кошти можна було б придбати автовишку, яка вкрай необхідна  нашій громаді. 

Я вважаю, що багато нам вже вдалося, та є низка питань, над якими ще треба працювати. На сьогодні відсутня спеціалізована техніка, спецавтомобілі для  вивезення твердих побутових відходів. Є потреба в придбанні автобусів для пасажироперевезень. У цілому автотранспортний парк діючих комунальних пвідприємств значно зношений, тому потребує оновлення.  Ремонт доріг також потребує надзвичайно великих коштів. Капітальні вкладення  необхідні  й для ремонтів закладів культури, бібліотек, та інших установ. Непросто утримувати малокомплектні школи. Недофінансовується медичні заклади. Значною проблемою залишається водопостачання в селах. У криницях не стає води. Не менші проблеми з якістю питної води в місті. Шукаємо шляхи вирішення проблем з водопостачанням, зокрема шляхом буріння свердловин та реалізації інших заходів у цьому напрямку.  

Надзвичайно багато нарікань на “дерибан” землі.  На рівні держави законодавча база щодо землеустрою та землекористування не врегульована. Через це я як міський голова вносив пропозицію  призупинити розподіл земельних ділянок, але підтримки з боку депутатів не отримав. У цей переломний період не вдалося повністю налагодити контакт із кожним платником податків. Не можливо перерахувати всі існуючі проблеми, але ми їх вивчаємо, аналізуємо й шукаємо шляхи вирішення.

Вулиці міста

Для досягнення бажаних  результатів  потрібен час. І тільки спільна злагоджена робота новообраних депутатів, членів виконавчого комітету, керівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, керівників громадських організацій, громадських активістів, при підтримці небайдужих жителів громади дасть змогу подолати всі труднощі й забезпечити існування тих установ та організацій, від яких залежить життєдіяльність громади.  

Дякую пане Сергію за розмову і бажаємо успіхів у подальшому розвитку Хорольщини!

Автор: Вадим Кирпиченко

Читайте також:

ЩОБ В МІСТІ НЕ РУБАЛИ ЯЛИНКИ ЇХ ОБРОБИЛИ ЛИПКИМ ТА СМЕРДЮЧИМ РОЗЧИНОМ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon