“Були канєшно при всіх владах проколи.  І до Рябоконя притензії були, і були дураки шаповали, але такого безпорядку і бардака, як зараз – ще не було” – мешканці автостанції. 

Звичка руйнувати майно громади, на яке було витрачено кошти платників податків, для Пирятинської міської ради вже є нормою. Достатньо згадати, як варварским способом знищили тротуарну плитку зі скверу “Фантазія”, яка пролежала там декілька років і була майже вся зруйнована під час демонтажу. Тепер влада руйнує сміттєві майданчики, бо… попросила подруга дружини мера (?).

У Пирятині між двома ОСББ йде “війна” за право виносити сміття. І поки одні та інші доводили свою правоту цивілізованим способом, міський голова Пирятина вкотре порушує дозволені йому повноваження  представника органу влади – так говорять мешканці багатоквартирного будинку по вулиці Полтавська 2.  Справа у тому, що нещодавно біля будинку було демонтовано сміттєві контейнери,  до яких зносили сміття понад 500 людей. Причиною демонтажу були постійні скарги мешканців будинку по Полтавській 1. Люди переконували, що у них там стоїть дитячий майданчик, а сміттєві контейнери їм заважають. Відповідно до норм, майданчики для сміття не повинні знаходитись ближче, ніж за 20 метрів до житлової зони чи інших споруд, зокрема і дитячих майданчиків. Здавалося б, міська рада все зробила правильно: прибрала контейнери, які облаштовані з порушеннями. Але мешканці сусіднього будинку переконані, що міська рада замість вирішення ситуації законним методом – перевищила свої повноваження, зруйнувала власність громади та обдурила людей, і все заради того, аби не втручатися у конфлікт 

Справа у тому, що ось ми маємо офіційний документ, де ще у 2014 році мешканці будинку по Полтавській 4 зверталися до міської ради стосовно того, що мешканці будинку по Полтавській 1 самовільно встановили і розширили дитячий майданчик до сміттєвих контейнерів. Жодного дозволу їм на це не давали. Потім вони звернулися до влади і вимагали демонтувати сміттєві контейнери, бо вони близько до майданчика.”, – говорить мешканець будинку по Полтавській 2. 

Крім цього чоловік надав листа, де вони колективно звернулися до міської ради з проханням встановити контейнери на під’їзді між їхніми будинками з Європейської. 

Ми вирішили піти на компроміс, допомогти зберегти обличчя влади і не показати, що вони ідіоти. Ми запропонували встановити майданчики на прибудинковій території, де є дозволена відстань. Приїхав Котенко, сказав що якщо буде більшість підписів “За” – буде майданчик. Ми їх зібрали, але нам дали відписку, де просто передрукували норму закону та відмовили нам мотивуючи тим, що біля дороги встановлювати майданчики не можна, та і там немає твердого покриття” – розповідають мешканці будинку.

Судячи з такої відповіді, можна зробити висновок, що майже всі майданчики в місті встановлені з порушеннями, бо біля дороги. Люди переконані, що заступник міського голови та мер мають за свої кошти компенсувати громаді завдані збитки, адже вони самовільно знищили майно громади. 

“Сюди приїхав Сімонов і особисто давав вказівку руйнувати майданчик. Жодних документів відповідно до чого проводиться демонтаж, як і самого дозволу не було. Виключно за вказівкою все знищили. Та і замість обережно демонтувати бетонний паркан – комунальники його повністю розбили. Такі дії є перевищенням своїх повноважень. Замість того аби вирішити питання – влада пішла найлегшим способом – знищити. Нас змушують виносити сміття на автостанцію, але там також контейнери стоять з порушеннями та і носити далеко”.

Інше місце – майданчик біля магазину “Айдар”. Але як запевняють, місцеві,  їм забороняють носити туди, адже баки розраховані на декілька будинків, і коли демонтували контейнери – кількість баків у цьому місці не збільшили.

Демонтованим майданчиком користувалися понад 200 квартир. Тож сусідні контенери тепер постійно переповнені. Як говорять люди, їхній представник багаторазово намагався потрапити на щотижневий прийом до мера, але вдалося це лише майже через місяць, бо виявилося, що щотижневий прийом відбувається рідко.

“Я постійно намагався прийти на прийом, але весь час мені відмовляли. То мера, кажуть, нема, то він зайнятий у час, коли має приймати, то направляли до іншого спеціаліста. Потім все ж потрапив. Мер обіцяв приїхати, але так і не приїхав на місце. Офіційної відповіді на моє звернення також влада не дала, хоча має це зробити в 30 денний термін. Відповідно до закону, такі рішення може приймати сесія ради або виконком, але майданчики було демонтовано виключно за рішенням комісії, і це є перевищенням повноважень,” – говорить чоловік.

Однією з причин, чому майданчик демонтували за вказівкою влади, люди називають те, що в будинку мешкає подруга дружини мера, яка весь час їй жалілася і вимагала, аби та вплинула на рішення демонтувати контейнери. Чи дійсно це так, місцевим видніше.

Після публікації маеріалу, до редакції звернулися мешканці будинку по Полтавській 1 та розповіли, що майданчик прибрали законно, адже вони весь час там прибирали, облаштовували територію, а мешканці будинку по Полтавській 2 взгалі не брали у цьому участь. Також люди запевняють, що через сміттєві контейнери у них хворіли діти. Окрім цього, звернулась жінка, яка нібито за словами мера є подругою дружини міського голови і, розповіла, що жодного відношення до сім’ї мера немає, а слова про скарги не більше аніж вигадки.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon