Можна роздавати гроші і робити вигляд що дбаєш про людей, а можна творити дійсно важливі справи і робити свій внесок у розвиток громади. У селі Радовель на Житомирщині є справжній приклад мецената, який не бездумно роздає гроші щоб підкупити людей, а створює умови для того, аби життя на селі було комфортне для людини, а підростаюче покоління мало змогу отримати якісну освіту.
Село Радовель налічує менше півтори тисячі жителів, але відоме воно на всю Україну. Саме тут два роки назад відкрили одну з найсучасніших шкіл в країні. Також в селі добудовують стадіон за стандартами УЄФА та сучасний медичний центр. Є енергоощадне житло, велодоріжки та навіть зарядна станція для електрокарів.
Відбудовує село та робить його європейським меценат Михайло Весельський – виходець із цього ж села. Коли відкрили біотехнологічний ліцей «Радовель» – із найсучаснішим обладнанням. До нього вчителів обирали по всій країні – претендентів було до 200 на місце. Відбір пройшли найкращі, частина вчителів покинула навчальні заклади Києва, адже зарплата тут не гірша, ніж у столиці, а умови навчання та проживання кращі.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_768/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/01/142937197_1607757359432710_4841266604519100822_o-1024x768.jpg)
Поблизу школи побудували енергоощадне житло, для вчителів воно тут безкоштовне. Спочатку селяни поставилися недовірливо до такої ідеї, тепер радіють новаціям. Адже тут вже європейська медицина, а невдовзі відкриється надсучасний медичний центр зі своєю лабораторією. Ще у селі привчатимуть людей страхувати життя.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_504,h_302/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/01/unnamed-file.jpg)
Вся техніка у ліцеї іноземна, а в кожному класі – шведська стінка та умивальник.
Дітей навчають і виховують за сучасними авторськими методиками., Навчальний день в школі починається з чаювання, вивчення математики – за допомогою ткацтва, а ще навчають каліграфії справжнім пером, бо через кулькову ручку відбувається «закріплення» руки і воно вбиває хребет відбувається деформація та сколіоз.
Позиція закладу передбачає, обов’язковий фізичний розвиток дітей. Щоб школярі постійно рухалися у школі хореографія є обов’язковим предметом. А ще кожна дитина грає на певному музичному інструменті. Є театр та академічне мистецтво. Також у школі є кулінарна студія, гончарство, робототехніка, дизайн одягу та тхеквондо.
У школі посилено вчать англійської мови, як дітей, так і дорослих. Навчають всіх охочих вихідці з Америки та Британії.
Радовельський ліцей – це державна школа, а навчання у ній повністю безкоштовне!
Коштом мецената збудований безпековий центр та амбулаторія. Спочатку був куплений сучасний та повністю оснащений реанімобіль, а невдовзі відкриється новітній медичний центр зі своєю лабораторією, рентгенкабінетом, мамографом, спірографом і навіть операційною! І все це — на 1200 місцевих жителів! У будівництво лабораторії вкладено – 55 млн грн, в оснащення ще 35 млн грн. Саме таким чином, переконаний Михайло Весельський, можна створити середовище, яке зберігає здоров’я. Для радовельців лікування та обстеження, що не потребує серйозних операцій, — безкоштовне.
А ще у селі працюють над інфраструктурою, сортуванням сміття та розвитком підприємництва. У пріоритеті — промислове вирощування ягідництва та овочівництва. Таким чином, створюють умови для заробітку місцевим на своїй землі.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_397,h_222/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/01/Без-названия-7.jpg)
А ще передбачається будівництво публічного простору та будинку для літніх людей, який може працювати спільно як на комерційних засадах, так і на соціальних.
Меценат вірить, що його приклад надихне інших бізнесменів України вкладати кошти у розвиток сіл і містечок.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_768/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/01/142876521_1607758766099236_1049890171007775017_o-1024x768.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_768/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/01/142845051_1607758679432578_7349575683778866668_o-1024x768.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_690/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/01/Radovel_1509_12-1024x690.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_640,h_480/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/01/класс.jpg)