22 квітня під час урочистого засідання Сенату Білостоцького технологічного університету ректору Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професору Володимиру Онищенку присвоєне звання Почесного професора. Це перше в історії Полтавської політехніки присвоєння почесного титулу від європейської академічної спільноти.

За рішенням членів сенату Білостоцького технологічного університету (Польща) за багаторічну плідну співпрацю в освітній та науковій сфері, успішну реалізацію міжнародних освітніх проєктів та популяризацію академічної мобільності для студентів і науковців ректору Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професору Володимиру Онищенку урочисто присвоєно звання Почесного професора. Білостоцька політехніка – один з найпрогресивніших європейських університетів-партнерів Полтавської політехніки. Також Сенат нагородив цим титулом професора Лі Джунсіена (Li Zhongxian), ректора Тянцзинського університету містобудування (Tianjin Chengjian University) і професора Давида Ґурґенідзе, ректора Грузинського технічного університету.

Титул почесного професора Білостоцького університету технологій присуджується ректором після обговорень із Сенатом університету діячам, пов’язаним з Білостоцькою політехнікою, які вплинули на створення сприятливих умов для його функціонування й розвитку і збагатили досягнення університету. Присудження титулу почесного професора – це форма подяки, яку виражає спільнота університету. За історію існування університету титул почесного професора Білостоцького університету технологій присуджувався 11 разів, з них двічі – професорам іноземних університетів.

Під час урочистого засідання Сенату колишній ректор Білостоцького технологічного університету, професор Лех Дженіс презентував досягнення Володимира Онищенка та історію плідної співпраці університетів в освітній та науковій сферах, впровадженні інновацій.

«Це велика честь представити його як науковця з солідною кількістю публікацій, визначними досягненнями, чудового вчителя, людину з непересічними організаторськими здібностями, людину, відому і визнану у міжнародній науковій спільноті, того, хто дуже наполегливо розвиває стратегічне партнерство між наукою та бізнесом.

Як науковий керівник професор Володимир Онищенко підготував фахівців, які здобули наукові ступені з технічних наук (цивільної інженерії) та економіки (за спеціальністю економіка бізнесу). Він є автором 26 монографій, більш ніж 250 наукових публікацій, а також 15 патентів. Він очолює потужну наукову школу, також є автором 15 підручників і науковим керівником 5 докторських дисертацій та 30 дисертацій на здобуття вченого ступеню кандидата наук.

За вклад у розвиток науки професор Володимир Онищенко отримав Державну премію України у галузі науки і техніки і почесне звання «Відмінник освіти».

Слід зауважити, що саме ректор Володимир Онищенко ініціював підписання договору в рамках співпраці між українським та польським університетами, включаючи Білостоцьку політехніку. Угода була підписана у 2014, під час українсько-Польського форуму «Технічна освіта для майбутнього Європи», де зустрілися ректори вищих технічних закладів освіти України та ректори польських технічних університетів. Особливо цінним було підписання угоди про наукову та академічну мобільність студентів.

Мова йде про унікальне партнерство між Білостоцьким технологічним університетом, Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» і Технологічним інститутом Тяньцзіньського університету Ченцзянь у Китаї, результатом якого стала організація Українсько-польсько-китайської літньої школи для студентів з логістики у 2016 році. У цьому ж тріо, ми також працювали над розробленням рамкової програми для Міжнародної літньої школи архітектури. Розвитком подальших проектів, що пов’язують Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Білостоцький технологічний університет, з 2017 року займається Українсько-польський центр, що діє в структурі українського університету», – розповів професор Лех Дженіс. Він також нагадав про те, як у вересні 2019 року Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» гідно представив Полтавщину на масштабній дипломатичній конференції у Варшаві, проведеній задля посилення співпраці європейського бізнесу, науки і місцевого самоврядування. Студенти мають можливість навчатися за програмами «подвійного диплому» – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» має  з Білостоцькою політехнікою спільні магістерські програми за напрямками: цивільна інженерія, менеджмент, економіка, бізнес-адміністрування.

Професор Володимир Онищенко виголосив урочисту промову, подякувавши колегам за унікальний досвід і плідну співпрацю.

Ректорка Білостоцького технологічного університету Марта Косіор-Казберук виконала почесну місію, зачитала рішення про присвоєння почесного звання, продемонструвала диплом, засвідчений її підписом і подякувала за прийняття відзнаки. На 90-річчя Полтавської політехніки пані ректор надсилала привітання з побажанням нових висот у співпраці зі світовою академічною спільнотою.

Хор Білостоцького технологічного університету вітав іноземних науковців виконанням творів рідною мовою для кожного з нових почесних професорів і на честь Володимира Онищенка заспівали легендарну щедрівку українського композитора Миколи Леонтовича.

Підписуйтесь:

• Telegram-канал університету
• YouTube-канал «Полтавська політехніка»
• Facebook-сторінка Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
• Instagram-сторінка

Медіа-центр

Національного університету 

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon