Оприлюднено вебометричний рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) за січень 2021 року. Лідером Полтавської області визнана Полтавська політехніка.

Найбільший академічний рейтинг закладів вищої освіти Webometrics вже більше 15 років кожні півроку досліджує веб-ресурси понад 30 тисяч університетів світу.

Рейтингову систему Ranking Web of Universities було розроблено дослідницькою групою Cybermetrics Lab, яка входить до складу Національної дослідної ради (Spanish National Research Council) при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Система ранжування освітньо-наукових установ базується на комбінованому показнику, який враховує обсяг веб-змісту, а також вплив публікацій за кількістю зовнішніх цитат.

Вебометрія – аналіз усіх видів медіа-інформації з використанням наукометричних, бібліометричних і інформаційних підходів. Відмінними рисами рейтингу Webometrics є сталість методології і висока динамічність змін показників рейтингу. У той час як методології інших рейтингів  постійно змінюються, принципи ранжування Webometrics залишаються незмінними. Методи і підходи оцінки навчальних закладів відповідають Берлінським принципам ранжування вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions) – затверджених як основних для порівняльних досліджень національних систем вищої освіти Міжнародною експертною групою по ранжуванню (IREG), заснованої в 2004 році Європейським центром з вищої освіти ЮНЕСКО (UNESCO-CEPES) та Інститутом політики вищої освіти в Вашингтоні (Institute for Higher Education Policy).

Найбільш високо університет оцінено за показником «Висока якість», де оцінюється кількість наукових статей, які було опубліковано авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою Scopus, і входять до складу 10 % статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group. А також, показником «Відкритість», де оцінюється сума цитувань дослідників за даними Google Scholar. 

«Сайт – візитна картка закладу вищої освіти в міжнародному освітньому співтоваристві, відображення його освітньої та наукової діяльності. Веб-політика навчального закладу сприяє формуванню нових зв’язків, неформального спілкування між вченими і реалізації інноваційних розробок на основі обміну досвідом та творчої співдружності. Публікації на сайтах ЗВО – найпростіший і дешевий шлях оперативного обміну інформацією між вченими, викладачами, студентами» – зазначають автори рейтингу.

За результатами січневого рейтингу до топ-100 українських закладів вищої освіти увійшли три університети Полтавщини – Полтавська політехніка, КрНУ і ПДМУ.

Результати міжнародного рейтингу Webometrics 2021
по ЗВО Полтавської області

ЗВОПозиція 2021
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»70
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського74
Полтавський державний медичний університет76
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка104
Полтавський університет економіки і торгівлі117
Полтавський державний аграрний університет145

Провідні позиції Полтавської політехніки у міжнародних рейтингах яскраво підкреслюють високу якість освіти і наукових досліджень!

Підписуйтесь:

Медіа-центр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon