Для туристичної привабливості на в’їздах в Полтавську область планують встановити стели. Для цього повинні бути спеціально облаштовані місця, щоб туристи змогли зупинитись, відпочити та сфотографуватись.
Про це розповіла заступник директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Інна Шерстюк на засіданні Координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів.
Після тривалого обговорення, напрацювань, геозйомок, вдалось розробити три варіанти в’їзних стел. Передовсім, знаки облаштують на дорозі Київ-Харків-Довжанський.
“В’їзна стела повинна бути такою, щоб люди розуміли, що вони перетнули межу області і готові до нових вражень. Полтавська область асоціюється з цілим рядом символів, місць, персоналій. Це опішнянська кераміка, решетилівська вишивка, рослинне килимарство, Гоголь, Миргород-курорт і т. д. Якщо все це вмістити в один стенд, він був би дуже перевантаженим. Тому потрібно було обирати варіант, який не вказуватиме на конкретний об’єкт чи персоналію. Водночас, він має бути урбаністичним, сучасним, і не нагадувати традиційний монументалізм”, – зазначила Інна Шерстюк.
Перший варіант стели має натяк на кераміку, поєднується з Полтавським краєзнавчим музеєм і вишивкою “білим по білому”. Другий варіант не прив’язаний до жодного об’єкту, має кольори національної символіки, виконаний у суворому вигляді. Третій варіант містить окремі елементи оздоблення.
![](https://np.pl.ua/wp-content/uploads/2021/03/3-15.jpeg)
“Це не просто знак, який проїжджають туристи. Це має бути місце, де люди, їдучи з Києва до Полтави чи транзитом на Харків, повинні захотіти зупинитись, відпочити, сфотографуватись. Цей майданчик має бути доступний для всіх категорій населення, в тому числі для маломобільних людей. Це майданчик для 10-15-хвилинного відпочинку”, – конкретизувала Інна Шерстюк.
Шляхом голосування обрали третій варіант в’їзної стели. Зараз тривають уточнення по вартості облаштування фундаменту. Вночі стела буде підсвічуватись.
![](https://np.pl.ua/wp-content/uploads/2021/03/4-10.jpeg)
Поки що розробники працюють над облаштуванням знаку на межі Київської і Полтавської областей. Далі працюватимуть над стелою, що знаходитиметься на межі Полтавської та Харківської областей. Але, зараз там тривають повномасштабні ремонтні роботи на дорозі Київ-Харків. Тому місце облаштування обговорюватимуть зі Службою автомобільних доріг.
У перспективі, такі в’їзні знаки повинні бути облаштовані на межі Полтавщини з усіма областями.
![](https://np.pl.ua/wp-content/uploads/2021/03/5-4.jpeg)