Проєкт “Підтримка та розвиток підприємництва в громадах Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей” посів 10 місце з 52 учасників у рейтинговому списку проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу (загальноукраїнська солідарність).

Про це стало відомо з оприлюднених на сайті Мінрегіону рейтингових списків проєктів, повідомляє Полтавський регіональний офіс Програми U-LEAD.

Проєкт був підготовлений трьома громадами: Пирятинською з Полтавщини, Чигиринською  з Черкащини та Прилуцькою з Чернігівщини спільно з експертом з питань проєктного циклу Програми U-LEAD Григорієм Перервою.

Громади-дійсні члени Ініціативи Європейського Союзу „Мери за економічне зростання” обʼєднали свої зусилля задля підтримки підприємництва

Ціль проекту полягає у формування сприятливих умов для розвитку підприємництва та  розвиток міжрегіонального співробітництва шляхом створення умов для зміцнення зв’язків між регіонами та територіальними громадами, і передбачає організацію навчального центру для бізнесу у м.Пирятин та два віддалених офіси в м.Прилуки та м.Чигирин. 

Серед заходів проекту ремонт та оснащення приміщень для забезпечення навчального процесу, розроблення унікальних програмних курсів для бізнесу в режимах он-лайн і офф-лайн, придбання техніки для опанування виробничих навичок та бізнес-компетенцій, а також створення музею з історії ремесел у громадах-учасницях, виставково-дегустаційного залу для популяризації місцевої продукції.

Не зважаючи на результат майбутнього оцінювання проектної заявки, знайомство та контактування працівників муніципалітетів, захоплююча і цікава робота з аналізу спільних проблем в розвитку підприємництва та шляхів їх вирішення, безумовно сприятиме інтеграції сусідніх регіонів, а відтак, і стабільному місцевому економічному розвитку громад-учасниць.

 У жовтні начальник управління економіки виконкому міської ради  Ірина Солдатова представила депутатам минулої каденції цей проект і вони його підтримали сесійним рішенням.

Загальна вартість проекту становить 15 362,533 грн. Майже вся сума в разі перемоги буде  виділена з державного бюджету. З бюджету ОТГ  на реалізацію буде витрачено трохи більше півтора мільйона гривень.  За ці кошти планується переобладнати приміщення готелю “Пирятин” під школу

“Ми бачимо результати першого етапу оцінювання незалежними експертами проєктів, остаточний – буде здійснювати комісія створена Мінрегіоном з метою формування остаточного списку переможців. У будь-якому випадку проєкти, що були подані, це робота тергромад. Ми звісно здійснювали допомогу, але саме самостійна робота громад грає значну роль у цьому процесі. Пирятинська більш уважніше за інших готувалася до конкурсу, вони працювали над цим проєктом ще до оголошення конкурсу, а підготовка заздалегідь – завжди дає позитивний результат. Щодо інших громад та їх результатів – десь їм не вистачило часу на підготовку, але не слід опускати руки, потрібно надалі продовжувати працювати, а результат обов’язково буде”, – впевнений Григорій Перерва.

Цьогоріч на конкурсний відбір подали 833 проєкти, з яких допустили до експертної оцінки 739 на загальну суму понад  15 млрд грн. На наступному етапі Конкурсна комісія відбирає рекомендовані до фінансування проєкти із рейтингового списку. 

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon