Боротьба зі зморшками ведеться вже не одне століття. Хоч у більшості випадків вони й не є хворобливим явищем, та все ж люди (особливо жінки) мріють, як довше залишатися із пружною шкірою. Рецепти читайте далі

Поява зморшок не завжди пов’язана з віком. Вони можуть виникати через:

  • Фізичне перенапруження, стресові ситуації і переживань, так як вони незмінно ведуть до втрати шкірою вологи і її сухості;
  • Частим відображення емоцій на обличчі – така манера обертається утаоренням мімічних зморшок;
  • Хронічної втоми , порушення нормального сну або постійного недосипання;
  • Неправильного харчування , низькокалорійної їжі або дієт, коли в організмі виражений дефіцит поживних речовин – вітамінів і мінералів;
  • Шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю, відсутність правильного режиму дня і звички лягати спати пізно вночі
  • Гормональний збій (нижче про всі гормони та як діяти)

Можуть з’являтися зморшки на щоках при посмішці, а це, в свою чергу залежить від розташування і з’єднання лицьових м’язів. У кожного вони мають свої особливості, і варто це враховувати, коли приємні ямочки починають поступово перетворюватися в неприємні глибокі складки. Прибрати їх можна, навчившись посміхатися не так широко або трохи по-іншому, щоб не посилювати міміку.

Як запобігти появі зморшок на щоках?

Для цього достатньо виконувати декілька простих рекомендацій:

  • Харчуйтеся повноцінно – включайте в свій щоденний раціон якомога більше продуктів, що містять вітаміни і мінеральні сполуки, їжте більше зелені, фруктів і овочів;
  • Намагайтеся випивати в день не менше 2 літрів звичайної питної води, адже вона необхідна для шкіри;
  • Робіть всілякі маски для обличчя з натуральних продуктів, точно дотримуючись рецептуру;
  • Використовуйте зволожуючий, живильний і сонцезахисний крем – ці засоби захищають шкіру від шкідливого впливу зовнішнього середовища – сонця, високих температур, опромінення;
  • Постарайтеся зайвий раз не гримасувати – ваша посмішка може бути більш стриманою, а спати не обов’язково, втупившись у подушку обличчям, від цього, на жаль, теж можуть виникати зморшки.
  • Якщо ви не в змозі впоратися зі своїми емоціями, які так негативно позначаються на стані шкіри щік, проконсультуйтеся з лікарем на предмет прийому легкого заспокійливого засобу, бажано рослинного походження, так ви вбережете свої нерви, а заодно подбаєте і про зовнішній вигляд щік;
  • Можна зайнятися спеціальними вправами для м’язів обличчя , або застосовувати масаж, в домашніх умовах або в кабінеті косметолога, важливо, щоб комплекс заходів був підібраний індивідуально для вас і вашого обличчя.

Вправи проти зморшок на щоках

Для того щоб прибрати зморшки від усмішки, які вже помітні і є проблемою, потрібно завидна завзятість і щоденна праця, тому що м’язи щік вже досить довго перебували в стані розслаблення.

  1. Необхідно набрати повітря, при цьому сильно надуваючи щоки і повільно видихати, зібравши губи трубочкою.
  2. Інший варіант передбачає наповнення рота повітрям і «перекочування» його круговими рухами зліва направо. Можна проводити такі «хвилі», тримаючи в роті невелику кількість води.
  3. Наступна варіація – глибоко зітхнути, наповнивши повітрям щоки, спробувати видихнути, перешкоджаючи собі за допомогою сильного затиснення губ. При цьому ви повинні відчувати оптимальне опір і навіть легку біль в щоках.

Можна тренувати лицьові м’язи за допомогою ще однієї вправи.

Широко відкрийте рот, щоб форма його нагадувала овал, покладіть пальці на щоки і, намагаючись не порушувати овальну форму, розтягніться в усмішці. Не забувайте притримувати м’язи щоки. Повторіть гімнастику кілька разів.


Так як виправляти завжди важче, ніж попереджати, починайте робити такі гімнастичні процедури проти зморшок якомога раніше, поки вони не з’явилися. Якщо ж час втрачено, доведеться дуже постаратися, щоб виправити становище. Прибрати повністю зморшки щік, швидше за все, не вдасться, зате зробити їх набагато непомітнішими в ваших силах. Звичайно, для цього будуть потрібні щоденні вправи, в яких обов’язково повинні брати участь м’язи щік, що виконуються по кілька разів кожне.

Маски проти зморшок на щоках

Ефективним засобом проти небажаних складок і зморшок на щоках можуть стати маски, приготовлені вдома.

Якщо ви втратили надію розгладити зморшки при посмішці, спробуйте наступні рецепти.

Дріжджова маска

Дріжджі як косметичний засіб дуже ефективні від зморшок щік. Вони розлучаються у воді при температурі + 30-35 градусів, розмішуються з борошном до густого стану і витримуються 24 години в теплому приміщенні. Суміш слід нанести на обличчя 7-10 хвилин, після чого змити водою. Бажано створити контраст теплої води і холодної – м’язам буде забезпечений підвищений заряд тонусу.

Мед і коньяк

У скляному посуді слід змішати вершки, жовток курячого яйця, 1 столову ложку меду, стільки ж коньяку і чайну ложку лимонного соку. Склад наноситься на обличчя і витримується протягом 60 хвилин.

Гормональні збої:

Серед безлічі різних гормонів, які виробляються в нашому організмі, є шість, що відповідають за жіночу молодість і привабливість. Вони впливають на тонус м’язів, пружність шкіри, колір обличчя і багато іншого. Саме про ці гормони ви дізнаєтесь.

1. Дегідроепіандростерон (ДГЕА)
Цей гормон відповідає за молодість і спокій. В необхідній кількості він виробляється в організмі до тридцяти років, а далі тонус м’язів знижується, шкіра виглядає менш пружною і все через цей гормон.

Що робити


включити в раціон продукти, багаті жирними кислотами (горіхи, риба, авокадо);
частіше вживати білкову їжу.

2. Інсулін
Цей гормон відповідає за рівень цукру в крові, і коли він виходить за межі норми, на шкірі починають з’являються перші ознаки старіння. Через високий рівень цукру в крові утворюються зморшки, шкіра «провисає», втрачає пружність, виглядає збезводненої.

Що робити:
здати аналіз кров, щоб знати рівень цукру в крові;
звернути увагу на склад косметичних засобів, вони повинні містити вітаміни A, C, E і зелений чай;
не забувайте про сонцезахисний крем в будь-яку пору року, навіть взимку, під впливом сонячних променів руйнуються волокна еластину, що провокує передчасне старіння.

3. Кортизол


Його ще називають «гормон стресу». Високий рівень кортизолу провокує передчасне старіння, що може проявлятися як тьмяний колір обличчя, суха шкіра, що лущиться, зморшки, акне.

Що робити:
пити більше чистої води;
приймати біодобавки з екстрактом родіоли рожевої;
слухати класичну музику – це дозволить розслабитися;
медитація – один з кращих способів розслаблення і зниження рівня кортизолу.

4. Мелатонін


Цей гормон відповідає за наші біоритми, а саме «дає сигнал» організму, що пора відпочивати. Оновлення клітин відбувається саме під час сну, і якщо сон порушений, починається передчасне старіння. Недолік мелатоніну проявляється у вигляді випадання волосся, зморшок і пігментних плям.

Що робити:
перейти на правильне харчування;
позбутися шкідливих звичок – алкоголь, куріння, кави.

5. Соматотропин
Згодом в організмі знижується рівень соматотропіну, як наслідок – зменшення м’язової маси, а замість неї в надлишку з’являється жир. На обличчі утворюються зморшки, знижується витривалість і погіршується настрій.

Що робити

Group of people at the gym in a stretching class


обов’язково почати займатися спортом;
відвідувати сауну і приймати контрастний душ;
приймати біодобавки з Гамма-аміномасляної кислотою.

Будинок іграшок UA

6. Естроген
Цей гормон «змушує» клітини виробляти колаген та еластин. При його недоліку в організмі, з’являються перші зморшки, втрачається контур обличчя, груди обвисають.

Що робити:
перейти на правильне харчування;
звернути особливу увагу на склад косметики, необхідно використовувати крему з фітоестрогенів, один з них – корінь солодки;
приймати фітоестрагени у вигляді харчових добавок – з червоними конюшиною, материнкою, ціміфугой.

Будьте здорові та красиві довго, дотримуючись наших порад!

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon