![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_364,h_363/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/09/375262316_122101076498030326_2410647525170750006_n.jpg)
Амбітні плани з відродження найкрасивішого та найбільшого собору Пирятина початку ХХ століття озвучили активні громадяни нашого міста Володимир Крагель та Оксана Зарецька на зібранні з приводу переходу церкви України на новий календар. Зокрема вони ознайомили з тими роботами, які вже ведуться в цьому напрямку.
Коротку історію храму розповів Володимир Крагель. А також поділився своїми відчуттями на початку повномасштабної війни, коли він зрозумів, що потрібно об’єднати різні церкви міста та відновити молитву в стінах Пирятинського КГЦ, який колись, на початку ХХ століття, був собором. Для того, аби щоранку робота волонтерів, які гуртувалися в Пирятинському КГЦ, починалася з молитви Володимир Крагель здійснив велику організаційну роботу.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/09/zobrazhennya_viber_2023-09-10_19-07-55-784-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/09/zobrazhennya_viber_2023-09-10_19-07-55-563-1024x577.jpg)
Проект з відновлення собору має назву Каплиця Святого Духа та в майбутньому має стати чимось на кшталт музею релігії нашого краю.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/09/375211709_122102644988030326_7597173116448229623_n.jpg)
хоч розпочалося засідання з цієї нетривіальної новини, та все ж основною темою зібрання був перехід ПЦУ на новий календар. Детально ознайомила з історією виникнення Юліанського, Григоріанського, Новоюліанського календарів фахівчиня із богослов’я Оксана Зарецька. Також експертка презентувала сучасний календар церковних подій.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/09/zobrazhennya_viber_2023-09-10_19-07-40-900-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1200,h_900/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/09/zobrazhennya_viber_2023-09-10_19-07-43-450-edited.jpg)