1967 рік, 50-річчя жовтневої революції… до цієї «визначної» дати все розбудовувалося, відкривалося! От і у нас з’явився музей. Звісно, його поява – справа краєзнавців, які роками досліджували рідний край. І одним із них був Анатолій Святогор – вчитель історії. Саме він і став першим директором музею. Зараз Анатолію Андрійовичу встановлено меморіальну дошку на фасаді закладу.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_960,h_720/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/11/246728910_663713127944386_6907966509378376989_n.jpg)
Перше приміщення музею було по вул.Соборній на місці сучасної будівлі стоматології. У 1969 році музею присвоєно звання «народного». Проте постійного приміщення заклад ще не мав. Переїжджав то до непрацюючої церкви Різдва Богородиці, то до Будинку культури. У результаті чого чимало експонатів було втрачено.
У 1991 році музей переселили до приміщення на вул.Пушкіна,47. І от вже 30 років він тут знаходиться незмінно. Сама споруда музею – старовинна, зведена не менш, як 150 років тому. Деякі краєзнавці вважають, що тут проживав колежський ассесор Панкратій Горкуша-Згурський, могила якого збережена на місцевому цвинтарі.
Заклад постійно поповнюється новими експонатами. Фонди Пирятинського районного краєзнавчого музею становлять близько 13 000 одиниць збереження, в тому числі основного фонду — більше 8000 предметів.
Подарунок до дня народження від майстра Славіка Артюха Музейні працівники створили каталог експонатів Гості вітають музей зі святом
Музейна експозиція розміщена в 5 залах. Нещодавно відкрито нову кімнату – пам’яті Дмитра Луценка.
При музеї створено молодіжний пошуковий загін «Карби». Діє рада музею. Колектив музею постійно оновлює експозиції, публікує статті на краєзнавчу тематику, видає буклети та брошури.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_960,h_720/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/11/242148552_641062846876081_8618212913221177314_n.jpg)
Очолює краєзнавчий музей Наталія Купріян, у минулому вчитель історії. Також музейною справою займаються Олександр Рудковський, головний зберігач фондів та Олена Батрак, доглядач фондів.
Двері музею відчинені з вівторка по суботу. Завітайте!