11 жовтня, у 113 -і роковини із дня народження Нового собору, у Пирятині відкрили інформаційну табличку про долю цієї величної культової споруди.

Чому говоримо про день народження? Бо один із документів, знайдених дослідником цієї теми Олександром Рудковським, свідчить, що саме 11 жовтня 1910 року в Полтавській духовній консисторії на ім’я козака Іллі Феодосійовича Археменка видано Збірну книгу на будівництво Троїцької церкви в м. Пирятині. Отож, почався збір пожертвувань на будівництво нового храму.

Ідея нагадати громаді про величний Новий собор виникла у пирятинця Володимира Крагеля, він спільно із ГО “Агенція розвитку Пирятинщини” реалізував цей проєкт. Матеріал для інформаційної таблички краєзнавці збирали по краплинах. Довго не могли знайти документальних підтверджень назви собору, також спірним є рік побудови храму. Та все ж результати своєї копіткої роботи вони презентували загалу. За основу таблички взято напрацювання голови історико-краєзнавчого товариства Олександра Рудковського, також над текстом працювали Валерій Квач та Олена Гуленко. За історичні документи окрема подяка Паші Чалому.

Встановили інформаційну табличку на місці входу в собор, на відкриття запросили всіх охочих.

Володимир Крагель презентував присутнім ще один розпочатий ним амбітний проєкт – створення каплички, а також музею історії релігії у стінах колишнього Троїцького собору.

Як бачимо, забуті сторінки історії можна відновити, потрібне лиш велике бажання, любов до своєї справи та свого міста.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon