9 березня, у 208-му річницю від дня народження геніального українського поета, художника і філософа, нескореного патріота Тараса Шевченка і 14-й день повномасштабної російсько-української війни на заклик Полтавського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка полтавці зібралися біля пам’ятника національному Пророку у Полтаві. На ньому викарбувано заповіт для сучасних  воїнів, які захищають Україну  і світ від московської путінської чуми: «…і вражою злою кров’ю волю окропіте».

Депутат Полтавської облради, дисидент Микола Кульчинський зачитав полтавцям слова поета, які піднімають бойовий дух. 

«Встане Україна

І розвіє тьму неволі,

 Світ правди засвітить, 

І помоляться на волі

Невольничі діти!»

«Шевченко боровся проти імперської Росії, так і зараз ми знову боремося проти російських окупантів, які поставили собі за мету знищити нашу державу», – говорилося на мітингу. Микола Кульчинський пригадав, що під час ув’язнення йому передали портрет Кобзаря і в моменти найбільшого морального виснаження це зображення допомагало йому вистояти.

Присутні зауважили, що як Шевченко боровся до кінця, так і нинішнє покоління готове до кінця відстоювати нашу країну, її свободу на незалежність.

«Поезія Тараса Шевченка сьогодні актуальна, як ніколи, адже Україна в умовах війни з Росією знову змушена виборювати свою свободу і незалежність», – сказав регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Всі охочі зачитали вірші Шевченка та поклали квіти до пам’ятника.

«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!» Полум”яні й актуальні рядки поезій Кобзаря лунали біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Полтаві. Ці слова українського пророка сьогодні, коли країна захищається від російських загарбників, звучать як ніколи актуально. 

Полтавський офіс УІНП (за матеріалами інтернет-видань)

Читайте також:

У ЛУБНИ ПРИБУЛИ БІЖЕНЦІ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon