Пам’ятники російсько-комуністичному військовому злочинцю Ніколаю Ватутіну у Полтаві та селі Ціпки Краснолуцької громади Миргородського району цивілізовано демонтувати і перемістити до Державного музею-заповідника в Путивлі «Парк радянського періоду». З такою ініціативою через гарячу уряду лінію Кабінету міністрів звернувся до начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна, міського голови Полтави Олександра Мамая та Краснолуцького сільського голови Віктора Романенка регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

 «Суть звернення проста: ні пам’ятників, ні вулиць на честь російсько-комуністичного злочинця у Полтавській області не повинно бути», – сповістив Пустовгар. Він нагадав, що пам’ятник Ватутіну у Полтаві (на світлині) встановили на вулиці Ватутіна за ініціативи й за вказівкою міського голови Полтави Олександра Мамая ще в часи проросійського режиму януковича.

Довідково: Ніколай Ватутін у 1920 р. вступив до Червоної армії. Член ВКП(б) з 1921 р. З 1922 р. командир взводу, потім на командних і штабних посадах. Служив заступником начальника і начальником штабу Київського військового округу. У 1920-21 роках Ватутін придушував український визвольний рух за незалежність України, воював проти загонів Армії УНР на Полтавщині. У 1939 році взяв участь у вторгненні СССР в Польщу, за що отримав орден Лєніна. З 1940 р. начальник Оперативного управління та заступник начальника Генштабу РСЧА. Під час війни між сталінським і гітлерівським режимами Ніколай Ватутін обіймав посади начальника штабу Північно-Західного фронту, заступник начальника Генштабу, а з 1942 р. – командувач військами Воронезького, Південно-Західного фронту .

Важливо знати про його злочини у 1943 році, під час 2 світової війни. Зокрема, про форсування Дніпра і штурм німецьких фортифікацій на Букринському плацдармі (біля Києва). Радянське комуністичне «геніальне» командування тоді вирішило завалити німців трупами українців. Тільки на одному цьому плацдармі російський злочинець Ватутін поклав у землю десятки тисяч українців. З огляду на це тодішній командувач Центрального фронту, генерал армії Рокосовський сказав на військовій раді: «Це не війна, а геноцид народу». Він спробував через кур’єра сповістити про це Й.Сталіна, але Ватутін заборонив посланцеві повідомляти про це в Генштаб. Жахливим злочином проти українського народу Ватутіна та інших командирів Червоної армії є те, що на «звільненій» від німців лівобережній Україні командири частин хапали всіх дітей 16-18 років і без зброї, навіть без військової форми погнали їх форсувати Дніпро на німецькі кулемети. Німецькі кулеметники весь час розстрілювали неозброєних людей в цивільному, але на місце одних вбитих, йшли шеренги нових. Як бачимо, цей російський окупант використовував солдат української національності як гарматне м’ясо; згідно з дослідженнями доктора історичних наук Володимира Сергійчука, Ватутін «кидав сотні людей беззбройними під німецькі танки, особливо на території України. І тільки завдяки гарматному м’ясу такі генерали як Ватутін вигравали битви».

На Волині 29 лютого 1944 року червоний російський кат отримав кульове поранення від українських партизанів з УПА і через невдале лікування помер.

Полтавський офіс УІНП 

Читайте також:

ЧИ БУТИ ВУЛИЦІ ПУШКІНА В ПИРЯТИНІ? ЩО ПЕРЕЙМЕНУЮТЬ?

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon