У селі Коломацьке Полтавського району на вимогу Інституту нацпам’яті демонтували пам’ятник соратнику Лєніна, одному  із засновників Комуністичного Інтернаціоналу, засновнику Болгарської Комуністичної партії Дмитру Благоєву Ніколову. Про це повідомив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

У офіційних листах до голови Коломацької сільської ради Почечуна за підписомзаступника голови УІНП Володимира Тиліщака надано роз’яснення щодо необхідності демонтажу цього пам’ятника.

 «Відповідно до пп. «ґ» та «д» п. 4 частини першої ст. 1 Закону, до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії.Дмитро Благоєв Ніколов (1856 – 1924) – засновник Комуністичної партії Болгарії, один з засновників Комуністичного Інтернаціоналу (ІІІ Інтернаціонал). Комінтерн (Комуністичний інтернаціонал) було засновано у 1919 році за ініціативи В. Леніна. Офіційно метою діяльності Комінтерну була організація «світової пролетарської революції», яка мала призвести до встановлення у країнах світу комуністичних режимів. Члени Комінтерну в інтересах СРСР проводили шпигунську, диверсійну та терористичну діяльність у країнах Заходу. Починаючи з середини 1920-х років Комінтерн використовувався керівництвом СРСР та ВКП (б) для впливу на політику комуністичних партій країн світу та здійснення їх так званої «більшовизації». Зокрема, після 1927 року через Комінтерн керівництво ВКП (б) реалізовувало політику підпорядкування діяльності існуючих на той момент комуністичних партій інтересам Радянського Союзу», – зазначено у документі УІНП.

Голова Коломацької сільської ради Євген Почечун у офіційній відповіді Полтавському офісу УІНП висловив згоду передати погруддя болгарського комуніста до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі.

Полтавський офіс УІНП

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon