Сьогодні в Пирятині обговорювали перейменування вулиць. Невідомі нікому вже сьогодні Лізи Чайкіни та Зої Космодем’янські кануть в Лету, натомість, будемо сподіватися, вулиці назвуть іменами пирятинців, які були забуті в часи «совка».

Нараду провели в міській раді за участі громадськості та істориків. Оскільки вчора нас скандально не допустили до засідання сесії в мерії і обмежели наші законні права, ми вирішили не нервувати чинуш, а поспілкувалися після засідання із учасниками наради: Валентиною Крагель та Валерієм Квачем.

Дізналися, що більшість із запропонованого міськрадою списку було одноголосно підтримано до перейменування, а це наступні вулиці: Абаканська, Герцена, Суворова, Матросова, Лермонтова, Чкалова, Кутузова, Лізи Чайкіної, Зої Космодем’янської, Чернишевського, Панфілова, Мічуріна, Гагаріна

Були й такі, що викликали дискусію та голосування як «за», так і «проти». Наприклад, один із членів робочої групи заступився за Пушкіна як класика світового рівня. За перейменування Цибаня виступила лише Валентина Крагель, троє утрималися, інші хочуть залишити ім’я пирятинця в назві. Одноголосно проголосували проти перейменування вулиці Філатова.

«Варто підготувати список імен саме пирятинців, які в різні часи прославляли та розвивали наш край,- зауважив Валерій Квач. – Наприклад, видатний лікар Григорій Писемський, засновник кафедри акушерства та гінекології Київського медичного інституту».

На засіданні за пропозицією Олександра Рудковського доповнили список вулицями Аврущенка та Першотравневою. Пропозицію змінити назву вулиці Короленка – відхилили.

«Володимир Короленко чи не єдиний письменник, що так відверто й безстрашно виступав проти комуністичної влади. Як ми можемо його декомунізувати? У цьому не має сенсу!» – обурюється Валерій Квач.

Також Валентина Крагель підняла питання декомунізації монумента із радянською зіркою в центрі міста. Чиновники ніби й підтримали, проте як саме будуть діяти поки не повідомили. Зійшлися лише на тому, що варто зняти зірку із монумента. Як повідомив Олександр Рудковський, під монументом більше 260 поховань, тож використовувати цей майданик як рекреаційний навряд чи можливо.

Читайте також:

У ПИРЯТИНІ АВТОМОБІЛЬ ЛЕДЬ НЕ ЗЛЕТІВ У ПОВІТРЯ ПІД ЧАС ЗАПРАВКИ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon