Цими днями у Кремлі черговий спалах «побєдобесія» – там знову возвеличують кривавого царя Пьотра пєрвого,  відкривають виставку на його честь, так виправдовуючи вторгнення до України та паплюжать Мазепу й захищають імперські пам’ятники у Полтаві.

На виставці про свого кривавого попередника-завойовника диктатор путін оголосив про повернення територій

Позавчоріш диктатор путін відкрив маніпуляційну виставку «Пьотр пєрвий. Полтавська битва. Народження імперії». Кремлівські пропагандисти присвятили виставку 350-річчю від народження московського царя пьотра пєрвого. Наговорив очільник держави-терориста сім мішків гречаної вовни. Зрозуміло, що  псевдоісторична (насправді, маніпуляційна і брехлива) промова путіна є ще одним проявом російсько-української війни. Адже ця війна має не лише збройний вимір. Це війна й інформаційна, й війна пам’ятей, війна наративів – російсько-імперського і українського. Тобто російська агресія має на меті не лише окупувати українські території, але й свідомість українців. Нічого нового верховода російських імперіалістів не сказав: «слава руского оружія», «походи пора пєрвого». А потім владімір путін, який 24 лютого розпочав новий виток війни проти України – повномаштабне збройне вторгнення заговорив про те, що метою росії є «повернення» територій.

Ось дослівна цитата:

«Те, що нам доводиться захищати себе, боротися за це, то це очевидна річ. Ось зараз ми були на виставці, присвяченій 350-річчю Петра I. Майже нічого не змінилося. Дивно! Якось приходиш до цього розуміння. Петро I Північну війну 21 рік вів… Здавалося б там, воював зі Швецією, щось відторгав… Нічого не відторгав! Він повертав! Так і є! Там, де Петербург заснований, – він колись заклав нову столицю. Жодна з країн Європи не визнавала цю територію за Росією, всі визнавали її за Швецією. А там споконвіку поряд з фіно-угорськими народами жили слов’яни, причому територія перебувала під контролем російської держави. Те саме і в західному напрямку. Це стосується Нарви – його перших походів. Чого він туди поліз? Повертав. І зміцнював. Ось що робив».

Пригадалося Шевченкове :

«О Боже наш милосердий!

О царю поганий,

Царю проклятий, лукавий,

Аспиде неситий!

Що ти зробив з козаками?

Болота засипав

Благородними костями;

Поставив столицю

На їх трупах катованих!»

Ось так. Ще раз переконалися: складовою  російсько-української війни є пропаганда. Задля знищення нашої державності й повернення України до складу імперії, використовуючи  брехню, перекручування фактів, маніпуляції та дезінформацію країна-агресор тимчасово окупувала Крим, Херсонську область, частину Запорізької, Донецької і Луганської областей. Ми є свідками, як закладається ідеологічне підґрунтя для окупації й Полтавщини. Мільйон раз правий професор, доктор історичних наук Віктор Брехуненко, який на відкритті виставки Українського інституту національної пам’яті, що присвячена імперським міфам про Мазепу заявив: «міфи, які  створює і вдосконалює Росія, покривають майже все поле української історії». А кандидат історичних наук, заступник голови УІНП Володимир Тиліщак переконаний : «Дослідники серед іншого відзначають  високий рівень міфологізації подій Великої Північної війни в Україні 1708-1709 років і воєнно-політичного виступу  гетьмана Івана Мазепи. Історіографія держави-агресора традиційно возвеличує пьотра пєрвого і називає гетьмана зрадником.».

Три століття російські імперські пропагандони співали панегірики Пьотру пєрвому, а Мазепу паплюжили в  імперських і комуністичних виданнях. У Росії через 300 років знову виготовили «Орден Иуды». А започаткував кампанію з демонізації московський цар Петро І, який продукував численні укази і маніфести з метою дискредитації Івана Мазепи та його прибічників.

 На жаль, мушу визнати, що попри ріки крові, які ллє російська окупаційна армія, досі ще ці російські імперські міфи панують як незаперечна істина у головах частини полтавців. Полтавців, українців. «Єто наша історія», «всьо нє так адназначно», «не трожтє памятнікі». Таким хочеться нагадати Шевченкове: «учітесь, читайте, свого не цурайтесь». А ще нагадати, що імперські міфи  лежать в основі  російських шкільних і вишівських підручників. Тих самих, по яких окупанти хочуть вже з 1 вересня навчати дітей української Херсонщини.

Пора робити висновки! Історичний фронт так само важливий як і збройний!

Зрадницькі заяви Іллі Ківи

Нагадаю, що пам’ятник Петру І неподалік музею «Поле Полтавської битви» обгорнули чорним пакетом. Надалі його планують помістити до експозиції музею Полтавської битви. Обмежитися механічним демонтажем пам’ятки місцевого значення та частини історичного комплексу національного значення неможливо. Це потрібно робити згідно з рекомендаці Міністерства культури згідно з встановлених законодавством процедур. Тому спочатку скульптуру та монумент закрили від людських очей  прибирання пам’ятника Петру І з публічного простору потрібне для позбавлення українців російського імперського спадку.

І от вже через півтора дні після заяв путіна, його прихвостень, колабораціоніст ілля ківа «возбуділся» і зробив заяву. Зрозуміло, що це зроблено за вказівкою, згідно з імперських традицій.

Ці традиції прекрасно описав Тарас Шевченко у поемі «Сон»:

«Дивлюсь, цар підходить

До найстаршого… та в пику

Його як затопить!..

Облизався неборака;

Та меншого в пузо —

Аж загуло!.. А той собі

Ще меншого туза

Межи плечі; той меншого,

А менший малого»

Новітній царьок путлєр затопив у вухо ФСБ, ті-далі, і ось вже менша кремлівська шавка ілля  ківа просторікує – погрожує владі Полтавщини, що не можна прибирати пам’ятник Петру І. Звернення до полтавських активістів та голови обласної ради Олександра Біленького ілля кива опублікував на власному телеграм-каналі. Екснардеп і соратник кума путіна та ще одного державного зрадника медведчука написав, що прибирання пам’ятника Петру І, встановленого перед входом до музею Полтавської битви. Ківа погрожує: «дуже негативно вплине на життя тих, хто буде брати навіть опосередковану участь в акті вандалізму».

Такі заяви-ніщо інше як конвульсії Кремля, який вустами державного зрадника Ківи намагається врятувати пам’ятник кривавому попереднику путлєра-московському царю пьотру пєрвому (за Тарасом Шевченком – «це той перший, що розпинав нашу Україну»). Як відомо, ківа недавно звернувся до путіна по російське громадянство. Круто чувак вислужується.

Але  всупереч ворожим істерикам своє робить. Зберегти у публічному просторі Полтави пам’ятники Пьотру, монумент Слави з орлом, і пам’ятник прихвосню Пьотра – коменданту Полтавської фортеці Келіну на Першотравневому проспекті й пам’ятник на місці, начебто, відпочинку московського царя на перехресті вулиць гетьмана Пилипа Орлика і Спаської та інші символи, пов’язані з Полтавською битвою – означає зберігати російські впливи у Полтаві і закликати сюди новітніх пьотрів і меншикових.

Олег Пустовгар,

регіональний представник УІНП в Полтавській області

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon