АБО КОМУ ЗАВАДИЛИ ЗЕЛЕНІ НАСАДЖЕННЯ

Паркова зона ім.Героя України Олександра Оксанченка була створена кручанами навесні. Долучилися до спільної роботи десятки активних жителів села. Прибрали територію, кожен шукав рослини по мірі можливості. У результаті було висаджено більше 200 молодих дерев. Допомагали бійці Добровільного формування територіальної громади відділення села Велика Круча, вимушено переміщені громадяни, що зараз живуть у Великій Кручі.

Сьогодні на сторінці активного жителя громади, колишнього сільського голови Богдана Алекперова прочитав про знищення ряду молодих насаджень. Більше того, на їхнє місце посадили нові – надані міською радою. Ось текст посту Богдана Алекперова:

Сьогодні під час чергового поливу дерев у парковій зоні виявили цікаву знахідку – вирвані з коренем десяток молодих прижившихся дерев чорноклену, бересту та просто викинуті поряд, для висихання, як на смітник. Дерев, які висаджені власними силами громади і які вже майже три місяці гуртом поливають 3-и рази на тиждень.

Шляхом нескладних спостережень було визначено, що це знищений цілий ряд, який був висаджений та відділяв нову амбулаторію від паркової зони, а замість них посаджені інші дерева, які як з’ясувалось, надала безкоштовно міській раді приватна фірма.

Підпорядкованими особами старости, а також працівницею медичного закладу, було бездушно понівечено людський труд. Що саме хотіли цим показати, чи що доказати так і не відомо, адже можна було ці дерева, якщо вони не до душі, чи не вписуються у ансамбль благоустрою, пересадити чи хочаби проінформувати про свої дії, щоб ми самостійно могли пересадити здорові та які вже прийнялися дерева. Тим самим зберегти природу, а не займатись її нищенням. До речі розмова з працівником амбулаторії на цю тему була і у разі, якщо буде знайдено більш окультурені рослини, то з радістю готові були допомогти замінити висаджені дерева на нові культури, шляхом пересадження, а не знищення.

Варварський підхід знайде привід для порівнянь та оцінки.

Чомусь десятки років, територія яка була в чагарниках та була розплідником диких лисиць, після приведення до ладу стала цікава всім “небайдужим”, хтось шагами наміряє, хтось з порадами заговорює…

Одним словом, десь там, утопаючи з зелені висаджені подаровані саджанці верб.

Важливо нагадати, що дякуючи безпосередній активній позиції та комунікабельності тодішнього голови РДА Олег Куча , депутатам сільської ради, підприємцям, інвестиціями з місцевого бюджету вдалося залучити кошти державної субвенції та побудувати сучасну амбулаторію сімейної медицини. Тим самим давши новий виток розвитку інфраструктури в селі Велика Круча.

Богдан Алекперов підтвердив в особистій розмові, що дерева знайшли вирваними із корінням. І це особливо прикро бачити тим, хто власноруч їх доглядав, поливав тричі на тиждень та обкошував.

На сторінці Пирятинської громади про цю подію написали так:

Понад сотню саджанців верби чотирьох видів висаджено у населених пунктах громади – на острові Масальський, на території Березоворудського, Великокручанського, Дейманівського, Смотриківського та Куріньківського старостинських округів. Окрім цього, частину саджанців висаджено на території Пирятинських госпрозрахункових очисних споруд та КП „Пирятинський міський водоканал“.

Саджанці рослин безкоштовно надані Пирятинській громаді розсадником „Осокор“. Дякуємо нашим постійним партнерам за якісний посадковий матеріал та бажаємо успіхів!

Фото із Великої Кручі сторінка громади не надає, адже верби втонули в бур’янах перед амбулаторією.

Команда АПЕЛЬСИНУ завжди підтримує висадку дерев! Вітаємо Велику Кручу із новими вербами! Тільки ж навіщо нищити для цього старі?

Додаємо рекцію громади на таке господарництво:

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon