Про цю ситуацію написала на своїй сторінці у соцмережі депутат міської ради Пирятина Аліна Захарченко.

Оскільки в Пирятині дитячого відділення немає, мешканцям громади доводиться їхати до районної лікарні в Лубни. Але, як ви’явилось, у районній лікарні пацієнтів не лікують на вихідних. Жінка розповідає, що серед ночі в дитини стрімко почала підніматися температура, тому вони викликали швидку, яка вколола дитині ліки і після цього повезла їх до лубенської лікарні.

Приїхали в Лубенську лікарню, Дитяче відділення, як ви думаєте, що було далі, а далі повний треш. Нас ніхто там не чекав у 03:00 ночі, ми під дверима з медиком, яка приїхала на виклик і водієм чекаємо хто ж спуститься і відкриє нам двері. Дитина переживши такий приступ і таку температуру у мене на руках на холоді, чекаємо. Жах. Наші речі заносять водій та медик, нашої Пирятинської лікарні. Нас оформлюють. Як сказали Лубенські медичні працівники: «все б харашо, як би не три часа ночі». В кого харашо? Кому? Мамі, яка ледь не втратила дитину.

 Ну відношення вам напевно вже зрозуміле,  багато хто із вас з таким зіштовхувались. Ми ж приперлись в три часа ночі. Що далі, а далі вихідні. Мама, що ви хочете. Всі аналізи в понеділок. Що???Який понеділок, я за вихідні здурію. Сьогодні тільки починається субота. Я маю знати, що з моєю дитиною. Що спричинило такий її стан. А відповідь прямо досі в голові: «Вихідні».” – пише Аліна Захарченко.

Наступного ранку жінка дочекалася чоловіка, забрала дитину і поїхала до Полтави, де незважаючи на вихідний, зробили всі необхідні аналізи

“Лежачи на кроваті в сидячому положенні я чекала ранку. Все що було потім просто промовчу, скажу єдине, я дочекалась чоловіка, зібрали речі і поїхали в Полтаву, туди де прийняли і обстежували лікарі в повному обсязі, зробили всі можливі і не можливі аналізи за 3 години часу. Але то інша історія.” – пише Захарченко.

Як бачимо, проблема відсутності дитячого відділення в Пирятині стоїть вкрай гостро. Складається враження, що жителі громади відрізані від медицини. Тим часом, поки Аліна Захарченко написала про цю ситуацію в мережі, мер Пирятина перетворив її допис на свій піар-майданчик. У коментарях до допису депутатки очільник громади почав розписувати про свої плани і напрацювання та чергові обіцянки відкрити дитяче відділення. А “прихильники мера” традиційно звинуватили попередню владу міста, мовляв, саме вони винні, бо не хотіли витрачати гроші на лікарню. Звісно ж, для людей, які розуміються на цій ситуації, така позиція мера показує, що він досі не награвся і міряється “у кого довше”. Хоча далі обіцянок справа не йде. Пирятинці вже охрестили улюблені слова мера про підтримку лікарні “черговим утепленням пустих приміщень”. Адже дійсно, вже понад 5 років влада не може відремонтувати відділення, хоче пішло на нього вже не один мільйон. Як не дивно, але справжньою причиною відсутності дитячого відділення є те, що минуле скликання Пирятинської районної ради навмисно шукало причини не виділяти кошти на районну лікарню, хоч і були її засновником. Натомість протягом всього часу районна рада готувалася до виборів і звинувачувала міську раду Пирятина у тому, що вони не хотіли давати гроші на їхню лікарню. Пересічний громадянин звісно скаже, так лікарня ж в Пирятині, то її міська рада і має утримувати. Але оскільки власником і засновником лікарні була саме районна рада – утримувати її за кошти міського бюджету було порушенням закону. Але нинішній міський голова вдало використав цю маніпуляцію, щоб зняти з себе і своїх однопартійців відповідальність за “знищення” районної лікарні. І по суті, всі відповідальні особи районної ради, які останні роки не виділяли кошти на лікарню в Пирятині – зараз перейшли працювати в міську раду і роблять вигляд, що вони ні до чого.

А проблема залишається. І як бачимо, стоїть дуже гостро, адже на кону дитяче здоров’я, а може й життя.Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon