Під час розкопок фундаменту Пирятинського культурно-громадського центру в стіні будівлі виявили підземний вхід
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_640,h_480/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/10/20211005_140913-1024x768.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_640,h_853/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/10/20211005_140826-768x1024.jpg)
З огляду місця помітно, що він має заокруглений верх, і веде під будинок культури. Можливо, це було вікно, а можливо, і двері. Раніше на місці цього комплексу знаходився Новий Собор. Але радянська влада зруйнувала його та збудувала на цьому місці будинок культури. Тож ймовірніше, під будівлею знаходяться підземні ходи. Це підтверджують і місцеві краєзнавці. .
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_350,h_480/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/10/unnamed.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_640,h_480/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/10/20211005_140903-1024x768.jpg)
Сподіваємось, що знайдені тунелі не будуть банально проігноровані та залиті бетоном. Адже такі дії по суті можна прирівнювати до діянь радянської влади, яка знищила цей собор. У цивілізованому світі зараз роботи мали б зупинити та викликати істориків для дослідження. Після їхнього висновку – роботи можна продовжити