Пам’ятки Пирятинщини зберігають ще так багато загадок. І кожного разу відвідуючи їх, відкриваємо для себе щось нове. Сьогодні гостинний будинок дворянської родини Закревських зустрів нас… ремонтами.
Екскурсовод (викладачка Березоворудського коледжу) поділилася амбітними планами закладу – відремонтувати аудиторії (кімнати будинку Закревських) так, щоб всі совєцкі нашарування лишилися в минулому. Отож, зі стін будівлі знімають штукатурку радянського періоду, прибирають перегородки в кімнатах. Зміниться й колір стін величного палацу (всередині)! Яким буде – поки секрет, проте екскурсовод говорить, що колір личитиме бароковому стилю всієї будівлі.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-07-336-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-06-156-577x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-05-375-576x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_576/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-05-765-1024x576.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-06-104-576x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-04-679-1-1024x577.jpg)
Наступна зупинка нашої екскурсії – музей – колишній флігель, де зупинявся Тарас Шевченко. На жаль, музей без його незмінної господині Валентини Василівни Гончар ніби втратив свій шарм. Здавалося, що вона вдихала душу в кожен музейний предмет, наділяла його особливою значимістю. Зараз це просто речі. Вони очікують нову закохану в краєзнавство господиню.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-04-470-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_22-03-05-045-577x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-49-53-095-577x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-49-53-844-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-49-52-420-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-49-52-764-577x1024.jpg)
Родзинкою екскурсії стали відвідини дослідної ділянки Березоворудського коледжу. Нас зустріли десятки, а може, й сотні сортових троянд та півоній, екзотичні кущі та дерева. Наприклад, чи знали ви, що в Березовій Рудці можна побачити магнолію?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-42-44-311-1-577x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-49-51-280-1-577x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-45-45-288-1-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-42-43-892-1-577x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-42-43-963-1-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-45-45-170-1-577x1024.jpg)
Піраміда-усипальниця родини Закревських, одна із трьох пірамід Європи, знаходиться у поганому стані. Щороку, таке враження, що хтось витягує по кілька каменів від її підніжжя – для домашнього господарства. Про реставрацію такої невеликої, але такої знакової для громади пам’ятки поки мова не йде, говорить екскурсовод. Більше того, піраміда досі не має власника.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-49-50-509-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_576,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-45-46-934-576x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-49-50-305-1024x577.jpg)
Завершилася поїздка читачів Пирятинської публічної бібліотеки та членів дискусійного клубу “Логос” біля Першої садиби Закревських, найстарішої будівлі в селі, зведеної у 18 столітті першим Закревським, який оселився тут, – генеральним бунчужним Війська Запорізького Йосипом Закревським.
Минулого року будівлю внесено до Реєстру нерухомих пам’яток, отож вона – під захистом держави. Садиба потребує термінового ремонту, щоб стати ще одною окрасою Березоворудського краю та приваблювати більше туристів.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-42-43-166-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_577,h_1024/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-42-43-220-577x1024.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-42-43-408-1024x577.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_1024,h_577/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2023/06/zobrazhennya_viber_2023-06-08_21-42-42-325-1024x577.jpg)