Пам’ятки Пирятинщини зберігають ще так багато загадок. І кожного разу відвідуючи їх, відкриваємо для себе щось нове. Сьогодні гостинний будинок дворянської родини Закревських зустрів нас… ремонтами.

Екскурсовод (викладачка Березоворудського коледжу) поділилася амбітними планами закладу – відремонтувати аудиторії (кімнати будинку Закревських) так, щоб всі совєцкі нашарування лишилися в минулому. Отож, зі стін будівлі знімають штукатурку радянського періоду, прибирають перегородки в кімнатах. Зміниться й колір стін величного палацу (всередині)! Яким буде – поки секрет, проте екскурсовод говорить, що колір личитиме бароковому стилю всієї будівлі.

Наступна зупинка нашої екскурсії – музей – колишній флігель, де зупинявся Тарас Шевченко. На жаль, музей без його незмінної господині Валентини Василівни Гончар ніби втратив свій шарм. Здавалося, що вона вдихала душу в кожен музейний предмет, наділяла його особливою значимістю. Зараз це просто речі. Вони очікують нову закохану в краєзнавство господиню.

Родзинкою екскурсії стали відвідини дослідної ділянки Березоворудського коледжу. Нас зустріли десятки, а може, й сотні сортових троянд та півоній, екзотичні кущі та дерева. Наприклад, чи знали ви, що в Березовій Рудці можна побачити магнолію?

Піраміда-усипальниця родини Закревських, одна із трьох пірамід Європи, знаходиться у поганому стані. Щороку, таке враження, що хтось витягує по кілька каменів від її підніжжя – для домашнього господарства. Про реставрацію такої невеликої, але такої знакової для громади пам’ятки поки мова не йде, говорить екскурсовод. Більше того, піраміда досі не має власника.

Завершилася поїздка читачів Пирятинської публічної бібліотеки та членів дискусійного клубу “Логос” біля Першої садиби Закревських, найстарішої будівлі в селі, зведеної у 18 столітті першим Закревським, який оселився тут, – генеральним бунчужним Війська Запорізького Йосипом Закревським.

Минулого року будівлю внесено до Реєстру нерухомих пам’яток, отож вона – під захистом держави. Садиба потребує термінового ремонту, щоб стати ще одною окрасою Березоворудського краю та приваблювати більше туристів.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon