2 липня в Лохвицькому СпортБарі відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ. Протягом 5 годин у залі та прямому ефірі лунала жива музика, а музиканти закликали глядачів підтримати воїнів частини, де служить багато наших земляків.

За весь час існування СпортБару на його естраді не бувало стільки музикантів за один день. Та й рок-музика так довго й гучно тут не звучала з часів, коли в цьому приміщенні проходили репетиції гурту «Діодний Міст». Саме Роман Ляшко, вокаліст і бас-гітарист цього гурту, став основним організатором і ведучим дійства. Відродившись нещодавно у зменшеному акустичному складі, «Діодний Міст» виступив на концерті в Лубнах, де зіграли й більшість гуртів, які тепер відвідали Лохвицю. Там рокери вирішили зробити аналогічний концерт у нас. Їм назустріч пішов СпортБар. Тож на концерт прибув цілий автобус лубенських музикантів, їх друзів та прихильників.

На великому екрані – кадри з українськими солдатами, номером та QR-кодом рахунку, на який можна переказувати гроші. Ведучий Роман у паузах закликає здійснювати благодійні внески будь-яким зручним способом.

Відкриває концерт акустичний дует «Колаборація» у складі лубенських рокерів Івана та В’ячеслава. Іван Спіліоті коментує російську мову так: «Ми заспіваємо кацап’ячою телячою мовою. Автор пісні Юрій Хой із «Сектора Газа» помер задовго до російсько-української війни. Я певен, якби Хой був живий, він би виступив проти». Після «Утопленика» прозвучали і власні пісні Івана та В’ячеслава.

Волонтер Олександр «Бакс», який займається розвезенням гуманітарної допомоги та евакуацією людей із гарячих точок, виконує патріотичну дворову пісню початку 90-х, коли Україна тільки-но починала самостійно розвиватися.

Лохвицький «Діодний Міст» нині являє собою дует гітариста й вокаліста Романа Ляшка та соло-гітариста Олександра Дробязка. Вони виконали кілька своїх пісень і кавери.

Гурт «Клas-U» виконав добірку кавер-версій, серед яких – класичні хард-рокові хіти 80-х. У тім числі з україномовними текстами. Двоє його учасників виступили і в складі наступного юного гурту «Chained». Попри молодий вік, гурт також виконує кавери хеві-металевих хітів 80-х. Виконані тендітним дівочим голосом пісні на зразок «Wild child» гурту «W. A. S. P.» залишають незабутні враження.

Доки гурти підключалися й налаштовувалися, розважав глядачів акордеоніст-віртуоз Тимофій Ілюхін. У його репертуарі – популярні твори від «Ріо-Ріти» до «Червоної рути» та світових рок-хітів, оздоблені яскравими й оригінальними прийомами гри. Коли пролунали сигнали повітряної тривоги, концерт припинився і більшість глядачів полишили приміщення, адже пряму трансляцію могли дивитися й рашистські наводчики. На ганку Тимофій продовжив концерт, знайшовся й капелюх для внесків. А пізніше акордеоніст разом із гітаристкою «Chained» Надією та Іваном Спіліоті (який не лише співав, а й солував на губній гармошці!), виконав імпровізовану композицію з текстом Шевченка «Садок вишневий коло хати».

Єдиний репер Zmiyeust у рок-тусовку влився досить органічно. Адже з роком його єднають досить серйозні та осмислені тексти, потужна енергетика.

Гурт «Розтин душі» виступає традиційно у змінному складі, незмінний лише лідер – лубенський тележурналіст Олександр Назарець. Йому нині допомагають музиканти гурту «Paradox». Прозвучала відома пісня «Кум-сват-брат», у якій жорстко викриті реалії відсутності справедливості в нашому суспільстві.

 «Povna Versiya» довго перебувала в анабіозі (до речі, лохвичани можуть пам’ятати її виступ у День вуличної музики 2017-го) й зібралася саме для участі у благодійних концертах. Панковий драйв та енергетика у їх програмі підсилені яскравим голосом вокалістки.

Єдиний колектив із Пирятина «Glor:ja» зіграв поп-рокові кавери відомих українських пісень. Гурту всього 2 місяці, але він вразив професіоналізмом та зіграністю, чітким і впевненим звучанням, бездоганними вокальними партіями. Тут з’єдналися досвід музикантів із молодим запалом, адже барабанщику – 16, а вокалісту – 54. До речі, гітариста Сергія Валоваженка лохвичани можуть пам’ятати як учасника гурту «Sahara», що виступав у нас 2018-го.

Нестандартну для провінційних рок-груп музику грає «Bald Mouse» (англ. Лиса Миша). Ритмічна запальна суміш фанку, кору і ще низки різних стилів, вишукані вокальні мелодії… І дивовижна зіграність та цілісність звуку.

І ось хедлайнери – «Paradox». Вони вже не раз виступали в Лохвиці, на Млинівському байк-фесті. Професійний гурт із власними самобутніми піснями, мелодіями, які запам’ятовуються. І надзвичайно харизматичним та голосистим вокалістом-гармоністом Іваном. Він говорив дуже багато патріотичних послань, закликав робити все можливе, щоб відбити російську навалу. І висловив упевненість, що зібрані гроші або допоможуть урятувати українського воїна, або знищити російського.

Упродовж концерту в залі залишалося зовсім небагато вільних місць. Дехто з шанувальників рок-музики дізнався про захід пізніше через обмаль реклами.

У паузах ведучий провів аукціон, у ході якого охочі благодійники придбали принесені глядачами лоти. За 500 грн – маленьку статуетку українського воїна, який показує відомий жест у бік російського корабля та всіх завойовників. За 300 грн – картину-круг, за 100 грн – пляшку домашнього вина і по 50 грн – три авторські збірки віршів, випущені самвидавом. Кошти опустили до скриньки.

Наостанку музиканти і глядачі разом виконують пісню гурту «Скрябін» «Місця щасливих людей». Тим часом організатори підбивають підсумки, розкривши скриньку. Під овації оголошують зібрану суму.

– Ще 100 грн прийшло на рахунок за півгодини після завершення концерту, 300 і 500 грн уранці, – говорить за кілька днів організаторка концерту Аліна Ляшко. – Таким чином на рахунок надійшло загалом  7955 грн, а готівкою до скриньки опустили 8715 грн. Разом – 16670 грн.  Ми передали кошти благодійному фонду «Честь і совість», який зараз працює в тому числі з військовими із Лохвиччини та Лубенщини (для нас, звичайно, всі українські солдати однаково важливі). Зараз на прохання хлопців фонд збирає для них цілу машину медикаментів і деякі продукти харчування для сухпайків. Фонд із чеками відзвітується, що саме придбали за зібрані на концерті кошти, а ми оприлюднимо цю інформацію. До речі, виконує замовлення хлопців із частини, де служив лохвичанин Костянтин Мандрика, який загинув 2 липня на Харківщині.

          – Лохвичани, зібрана вами значна сума допоможе нам швидше придбати авто та прилади нічного бачення для наших хлопців! – пише у Фейсбуці волонтерка фонду «Честь і совість» Оксана Каневська.

          Організатори щиро дякують усім музикантам, глядачам, благодійникам. А особливо «СпортБару», звукорежисеру Руслану Тищенку, його помічнику Юрію Харченку і Лохвицькому МБК, Олександру Назарцю, який здійснив онлайн-трансляцію та допоміг зібратися музикантам у єдину команду.

           Написати про враження всіх учасників і глядачів неможливо, як і детально охарактеризувати всю музику, що звучала. Після концерту ми поспілкувалися з Євгеном, який грає на електрогітарі й бас-гітарі одразу в двох гуртах – «Chained» і «Клas-U».

          – Мій батько Костянтин ще в 90-х жив у Луцьку та грав у рок-групі, яка виступала на танцях і весіллях. У Лубнах він зібрав нову групу, вона виступала у школах, Будинках культури. Я опанував гітару в музичній школі. 6 років тому мені було 14, ми почали грати удвох із татом, а потім я запросив шкільних друзів. Надія і Юлія вчилися в музичній школі, зараз у 10 класі школи, яку я закінчив. Довго репетирували і ніде не виступали, але самим бути набридло. Рік тому нас запросили на благодійний концерт, де вшановували пам’ять Кузьми Скрябіна. Ми сподобалися глядачам, тож нас почали запрошувати на концерти, фестивалі й навіть День міста. На репертуар, звичайно, вплинув батько. Завдяки йому я полюбив хеві-метал гурти на зразок «Iron maiden» і «Halloween». Ми разом дивилися, яке задоволення на концертах отримує багатотисячна аудиторія. І я не міг не виробити від цього свою дозу адреналіну й не отримати кайф. А потім навчитися слухати музику з серйозними текстами і з кожним прослуховуванням відкривати щось нове. Зараз ми купили необхідну апаратуру і плануємо перезаписати втрачений альбом батькової групи. У дитинстві ми з братом зіпсували єдину касету, на якій він існував (поруч були сотні касет із чужою музикою, яка існує в тисячах чи мільйонах примірників, та випадково розмотали плівку саме з неї).

Відеозапис концерту можна переглянути за посиланням

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon