Постанова НБУ заблокувала SWIFT для операцій фізосіб. Українці скаржаться, що систему обміну інформацією з банками в Європі закрито. Це призвело до проблем у волонтерських закупівлях

Національний банк України (НБУ) прийняв ухвалу, що заборонила обслуговування фізосіб через міжнародну систему передачі інформації SWIFT. Про це розповіла у Facebook клієнтка державного Укрексімбанку Марія Стасенко з посиланням на повідомлення свого банкіра.

За її словами, від SWIFT відключили не лише Росію, а й Україну, причому це було зроблено з ініціативи Нацбанку, який прийняв відповідну постанову.

“Я зазвичай дуже вболіваю за улюбленого регулятора, Національний банк України, у його підтримці ЗСУ та інтересів України. Але я щось не розумію, чому ми всі хором вимагаємо відключити Росію від SWIFT, а тим часом від SWIFT відключили нас? Руками НБУ. За що, пацани? – написала Марія Стасенко.

Витяг з листування Марії Стасенко з представником банку

Вона пояснила, що Укрексімбанк не зміг здійснити узгоджений з нею ще до початку війни переказ в один із європейських банків, оскільки Національний банк України ухвалив постанову, яка заборонила використання SWIFT. На підтвердження Марія Стасенко продемонструвала листування зі своїм банкіром.

У коментарях до її посади інші інтернет-користувачі підтвердили інформацію про відключення України від SWIFT. Це вже призвело до проблем із закупівлями за кордоном для тероборони та волонтерських організацій.

“Проблема в тому, що розрахуватися за генератори для хлопців або за медикаменти (сплатити у Польщі не можемо). “Приват” пояснив, що є обмеження на переказ коштів. Цю проблему треба вирішувати!” – написав Сергій Костенко.

“Так і є… мені з-за кордону не можуть поповнити картку… ні SWIFT “, – підтвердив Зіновій Свереда.

“Бо якщо нам дозволити Свіфт – України не стане через два дні…”, – виправдовує заборона НБУ Олексій Максименко.

Коментарі під постом Марії Стасенко у Фейсбуці
Коментарі під постом Марії Стасенко у Фейсбуці

Побічно це підтвердила член наглядової ради Укрексмбанку за квотою президента України Вікторія Страхова.

” SWIFT — метод , є ще й SEPA , хоч голубами — Марія не може перерахувати валюту , але якщо є платіжна картка , може витрачати ” , — прокоментувала банкір ситуацію у Марії Стасенко.

Окрім цього в Україні заборонили купувати валюту.

За матеріалами: UBR

Читайте також:

В ОБЛАСТІ ВІДНОВЛЯТЬ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon