Газпром з 1 жовтня припинив транзит природного газу до Угорщини територією України

 

Про це повідомила пресслужба Оператора ГТС України.

Згідно з повідомленням, з початку нової газової доби 1 жовтня зупинено транзит природного газу територією України у напрямку Угорщини. 

“Заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік (з 1 жовтня 2021 по 30 вересня 2022 року) у розмірі 24,6 млн куб.м на добу”, – зазначили у пресслужбі.

В ОГТС нагадали, що з 1 жовтня 2021 року вступив в силу контракт між Угорщиною та Росією на транспортування газу в обсязі 4,5 млрд куб.м на рік, згідно з яких природний газ до Угорщини буде поставлятися через Турецький потік.

З урахуванням того, що імпорт природного газу з Угорщини відбувався шляхом віртуального реверсу, можливості імпорту з Угорщини без транзиту відсутні.

За словами генерального директора ОГТСУ Сергія Макогона, Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України і українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань.

“Більш того, український маршрут – найбільш економічно вигідний, бо є найкоротшим шляхом постачання газу до Угорщини, про це свідчать обсяги торгівлі між компаніями обох країн за останні роки”, – цитує пресслужба слова Макогона.

Він додав, що монополізація газових маршрутов Газпромом, яку ми наразі спостерігаємо, ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС – конкурентності та прозорості. Макогон також наголосив, що посилення домінуючого положення одного гравця та використання їм важелів впливу в очевидно політичних цілях на фоні шокуючого зростання цін на газ в Європі  має бути зупинено.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon