Сьогодні люди втікають від обстрілів та залишають свої домівки без захисту. В такі часи з’являється чимало мародерів та злодіїв, які прагнуть наживи.

Щоб вберегтися від мародерів, необхідно запам’ятати кілька простих рекомендацій:

  • навіть якщо ви лише ховаєтесь від обстрілів у тимчасовому укритті, обов’язково надійно замикайте двері та вікна;
  • якщо ви стали свідком чогось підозрілого (якісь позначки на дверях або чужі люди, які несуть велику кількість цінних речей, техніки), відразу повідомляйте правоохоронців;
  • якщо ви виїжджаєте в інші регіони країни, попросіть сусідів чи знайомих, щоб ті час від часу перевіряли помешкання;
  • також попросіть сусідів, щоб вони інколи витягували рекламу та пошту з дверей, так буде створено ефект присутності.

Якщо ви виявили мародера, найкраще дзвонити у поліцію за номером 102 або  на номер чергової частини вашого міста (для Пирятина: 05358 32-102)”.

А в Центрі протидії дезінформації при РНБО України закликали всіх об’єднуватися для протидії мародерам. Вони розповіли, які “маячки” найчастіше залишають злодії, щоб відслідковувати, чи виїхали мешканці:

  • для домівок: в двері вставляють дрібні монети, “рекламні” візитки, а також клеять клейкий папір на замки;
  • для автомобілів: кладуть під “двірники” папір, а в щілину дверей шматки картону, також заклеюють клейкою стрічкою замки дверей, клеять наліпки на скло.

Також в Центрі закликають бути пильними не лише до своїх помешкань чи авто, а й робити добру справу і наглядати за сусідськими квартирами і автомобілями. Прибирайте всі підозрілі предмети.

Читайте також:

ІЛЛЯ КИВЕ ВЖЕ В РОСІЇ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon