На сесії міської ради ініціативна група жителів звернулась до міської ради, щоб їм допомогли  забрати у власність землі у Великій Кручі, які колишня сільрада їм виділила. Представник групи пояснив, що  53 сесія сільради 7 серпня 2020 року передала їм ( 53 жителі Великої Кручі – ред.) 106 га землі, тобто виділила по 2 га як це прописано в  Конституції. Але скористатися своїм правом вони не можуть, адже цю земельну ділянку обробляє підприємство Івана Близнюка ПАТ “Велика Круча”. Ситуацію пояснив  сам Близнюк

 “Дійсно, є така ситуація у Великій Кручі. Але хочу сказати, що ми цю землю отримали через аукціон, і сплатили за неї гроші. Там було більше десяти різних претендентів, але виграли саме ми.  Це мої 106 гектарів, а сільрада мовчки бере їх і передає людям. Я місяць бігав за т.в.о голови сільради Богданом Алєкпєровим щоб отримати рішення сесії, але він ховався від мене та уникав. Я розумію, що люди   схвильовані цим, адже хочуть отримати свої 2 гектари. Але хочу зауважити, що в селі мешкає більше 1400 людей, і там є люди які все своє життя прожили у Кручі, і їхні батьки там жили, але вони не отримали досі своєї землі. Я за цю землю відстоюватиму своє право, адже ми постійно сплачуємо гроші до бюджета і ці кошти йдуть на розвиток громади. За рік ми платимо 1 мільйон 750 тисяч гривень. Ми сплачуємо  16451 гривню за один гектар. і тому краще, щоб ці кошти все ж йшли до бюджета і надалі.” – сказав Близнюк

Міський голова Андрій Сімонов також висловився з цього приводу і сказав, що вирішувати це питання орган влади не може, адже  вони не можуть змусити законного орендодавця віддати свою землю бо так вирішила сільрада.   

“В  останні дні своєї роботи сільська рада  прийняла багато дивних рішень, зокрема  депутати сільської ради  роздали собі і членам своїх родин землю. Кожна родина отримала по 4-6 паїв. Притому отримали навіть ті люди, які мешкають в квартирах і не тримають ніякої худоби. А от сім’ї в яких є корови і які дійсно б могли на цій землі щось робити – залишилися без уваги. Стосовно цих 106 гектарів, то тут теж не зрозуміло,  чого сільрада передала землю яку законно обробляє підприємство?” – сказав міський голова.

Також Андрій Сімонов звернувся офіційно до начальника поліції Максима Романенка, який був в залі і попросив   провести перевірку діяльності сільської ради та місцевих депутатів і уважно розібратися в їхніх рішеннях.

 Ініціативна група ж висловилась, що  вирішенням проблеми бачать те, щоб землю забрали в ПАТ Велика Круча, передали їм, і потім вони б здали її назад цьому ж підприємству. Виглядає така позиція доволі цікаво, адже фактично люди просять землю щоб здавати її в оренду і гроші йшли не до бюджету на розвиток села, а особисто їм.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon