Українці – окрема нація, на тисячі років старша від “старшого брата” та “старої Європи”.

Юрко та Марія Фединські
Надія Роздабара

Це першим довів науково наш земляк, вчений зі світовим ім’ям Хведір Вовк. Народився Хведір на Пирятинщині, в с.Крячківці. Про це сповіщає дошка на фасаді клубу. Та чи знають про нього односельчани?

Музейну кімнату Федора Вовка розформував попередній сільський голова Василь Позняк. Щоб натомість поставити більярд. Зараз музейний куточок зберігся в бібліотеці. Та іменини Вовка вже три роки поспіль не святкували. Цьогоріч захід провели з ініціативи Олени Гуленко, завідувачки сектору туризму та охорони культурної спадщини. Влада поклала квіти до меморіальної дошки. На заході виступили всесвітньо відомий колектив “Древо” та бандурист Юрко Фединський з дружиною Марією.

Про Хведора Вовка розповів знавець історії рідного краю Валерій Квач. Так ким же був Хведір? Чому його ім’я досі невідоме землякам? Відповідь проста: він був українцем, одним із тих світочів, які горіли задля утвердження української нації. Ненав’язливо, проте беззаперечно в своїх роботах антрополог та археолог Хведір Вовк доводив, що українці відрізняються він усіх інших народів, зокрема від росіян. А також, що українці є пранародом, пранацією, на основі якої пізніше виникали інші молодші етноси. Хведір перший висловив думку про аріїв, які зародилися тут, а потім пішли на терени Індії, першим дослідив антропологію українців від Карпат до Кубані. До заходу також долучилась директорка пирятинської публічної бібліотеки Юлія Бойко та начальник управління культури, туризму та культурної спадщини Сергій Валоваженко.

Олена Гуленко
Валерій Квач
Портрет Хведора Вовка

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пирятині презентували оригінальний альбом замальовок

Приєднуйся до нас в Instagram Facebook Telegram

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon