З нагоди 90-річчя від дня народження видатного композитора-патріота Олександра Білаша у Градизьку на Полтавщині, де він народився, виконком місцевої ОТГ влаштував низку пам’ятних заходів.


Вечори пам’яті відбулися у місцевих гімназії, музеї, школі, бібліотеках. А 6 березня у центрі селища Градизьк, біля пам’ятника Олександру Білашу провели урочистий захід. «Ми спадкоємці творчості нашого земляка, який прославив Україну на весь світ! Тож будьмо гідними носіями культурного спадку, який нам залишив митець, щоб пісня і слово лунало в кожному наступному поколінні!», – сказав голова Градизької ОТГ Мирослав Носа. До підніжжя пам’ятника лягли весняні квіти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТВОРЧІ КОЛЬОРИ ОЛЕКСАНДРА БІЛАША: ДО 90-РІЧЧЯ ВИДАТНОГО КОМПОЗИТОРА З ПОЛТАВЩИНИ


Цього ж дня у місцевому Будинку культури на пошану славетного земляка влаштували концерт «Улюбленець двох муз….». Концертна програма складалася з пісень, музику до яких написав Олександр Білаш. Мирослав Носа подякував усім мешканцям громади, хто «прийшов послухати безсмертне українське слово оповите вічними мелодіями».


«90 років від дня народження Олександра Білаша (1931–2003), уродженця міста Градизьк на Полтавщині, композитора, Героя України з ініціативи Українського інституту національної пам’яті згідно із Постановою Верховної Ради «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році» відзначається на державному рівні. На честь ювілею наважимося навіть на пророцтво: «Два кольори», «Ясени» та «Ластівку» будуть співати, поки існуватиме Україна і українці», – прокоментували подію у Північно-східному відділі УІНП.
Довідково: Олександр Білаш (1931-2003), український композитор і поет; автор популярних пісень «Ясени», «Два кольори», «Сніг на зеленому листі»; Герой України (2001). Член Національної спілки композиторів України (1962) та Національної спілки письменників України (2000). Народний артист України. Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1975). Закінчив Київську консерваторію (1957; клас композиції М. Вілінського). У 1958–1961 – викладач Київського педагогічного інституту. Від 1968 – заступник голови, 1976–1994 – голова правління Київської міської організації Спілки Композиторів України. Творчість Білаша сприяла з піднесенню української ліричної пісні, що базувалася на глибинних народних традиціях. Найбільш відомий як автор музики до пісень (понад 260). У доробку композитора (до 2001) 5 опер, 4 оперети, 7 творів для симфонічного та духового оркестру, 3 вокально-симфонічних твори, 7 інструментальних та вокально-інструментальних творів, 3 цикли вокальних творів та 1 хоровий. Написав музику до 8 драматичних вистав та 29 кінофільмів, створив 2 цикли пісень для дітей. З кінця 1970-х років чимало уваги приділив поетичній творчості. Видав 10 збірок власних віршів.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП (за матеріалами офіційної ФБ-сторінки Градизької ОТГ)

Світлини: виконком Градизької ОТГ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon