“Це неймовірно! Уявіть, це мій прадід! І я сьогодні тут, у Пирятині!” – Катерина Майліс
Сьогодні на єврейському цвинтарі було людно. Чи не вперше за 40 років біля однієї з могил зібралася родина. Це поховання Я.Х.Майліса. Могилу знаменитого пирятинця – власника першого в місті млина – виявили під час експедиції на єврейське кладовище Олена Гуленко, начальник відділу культури і туризму та краєзнавець Валерій Квач.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_334,h_686/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2020/11/20201108_135025-498x1024.jpg)
Чи дійсно це той самий Майліс, що в 1866 році розпочав масштабне будівництво поблизу кладовища за Ярмарковою площею – ще були сумніви. Та дзвінок від правнучки Майліса їх розвіяв. Сьогодні Катерина Майліс (жінка зберегла знамените прізвище) та її сини і внуки відвідали кладовище, також Олена Гуленко показала гостям будівлі старого млина на території сучасного КХП.
Цікаво, що рідні Майлісів навчалися в чоловічій гімназії (сучасна військова частина). Тож екскурсії по місту предків залишила в родини яскраві враження.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_564,h_275/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2020/11/20201108_1353060-1024x498.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_498,h_242/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2020/11/20201108_132838-1024x498.jpg)