Адвокат Антона Усенка, який п’яним за кермом Jeep вчинив ДТП з двома загиблими та намагався втекти, звернувся до суду із клопотанням про закриття справи через закінчення строків досудового розслідування — суд залишив клопотання без задоволення

8 жовтня Хорольський районний суд Полтавської області розглянув клопотання захисника Антона Усенка, посадовця київського НКРЕ, який 6 березня 2020 року біля села Вишняки п’яним на автомобілі Jeep Cherokee протаранив мікроавтобус та намагався втекти з місця події. В результаті ДТП дві людини загинули, ще 14 було травмовано.

Відповідно до інформації в Єдиному державному реєстрі судових рішень, адвокат Максим Дубина прохав суд закрити кримінальне провадження через те, що сторона обвинувачення порушила строки досудового розслідування — обвинувальний акт, нібито, був складений вже після повідомлення сторін про завершення досудового розслідування, тому Антон Усенко не набув статусу обвинувачуваного.

Прокурор проти задоволення клопотання заперечував та зазначив, що строк досудового розслідування не закінчився на момент направлення обвинувального акту до суду. Також прокурор зауважив, що доводи сторони захисту щодо часу закінчення досудового розслідування та відсутності в Антона Усенка статусу обвинуваченого є надуманими.

З матеріалів судового реєстру відомо, що Антону Усенку оголосили підозру на наступний день після ДТП — 7 березня 2020 року. 29 квітня 2020 року строк досудового розслідування було продовжено до 7 липня 2020 року. 25 травня 2020 року обвинуваченому було повідомлено про завершення розслідування та надано доступ до матеріалів кримінального провадження. 30 травня 2020 року складено обвинувальний акт, а 10 червня 2020 року справа надійшла на розгляд до Хорольського райсуду.

Суддя Володимир Старокожко залишив клопотання адвоката без задоволення. Своє рішення аргументував тим, що всі необхідні процесуальні дії прокурором були вчиненні до 7 липня 2020 року — до дати завершення досудового розслідування. Тож підстав для закриття кримінального провадження немає.

Зазначимо, що за чинної кваліфікації справи (ч. 3 ст. 286, ч. 1 ст. 135, ч. 1 ст. 263 КК України), Антону Усенку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що 23 квітня 2020 року Октябрський районний суд Полтави змінив запобіжний захід для Антона Усенка — винуватця випустили з СІЗО під нічний домашній арешт.

За матеріалами видання: Полтавщина

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon