У програмі «Розмова в студії» полтавського телеканалу «Місто+» обговорили історичні витоки і першопричини війни росії проти України та тему необхідності всебічної деколонізації. Зокрема, спробували відповісти на запитання: коли Полтава нарешті позбавиться символів, які прославляють російську зброю? У передачі взяли участь професорка, завідувачка кафедрою історії України Полтавського педагогічного університету Людмила Бабенко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар та депутат обласної ради, голова Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський. 

Російський «Орел» як символ «слави руского оружія» і перемоги московського царства у Полтавській битві в Корпусному парку, пам’ятник кривавому кату України, московському царю Петру Першому, пам’ятник прихвосню Петра, російському військовому діячу Келіну, пам’ятник Полтавській битві і і знову таки Петру Першому біля Самсонівської церкви – всі ці символи «руского міра» мають бути вилучені з публічних просторів Полтави, аби наше місто не асоціювалася з росією, яка зараз прагне окупувати Україну і знищити українську націю.

Так вважають історики та громадські діячі, які на полтавському телеканалі «Місто+» мали змогу донести свою позицію до мешканців краю. Вони наголосили: ці пам’ятники мають бути демонтовані в законний спосіб і перенесені до музею, інакше їх можуть «на емоціях» знищити тероборонівці або ветерани російсько-української війни.

Полтавський офіс УІНП

Читайте також:

НА ТЕРИТОРІЇ ПОЛТАВЩИНИ 5 КВІТНЯ ЗБИЛИ ДВІ РАКЕТИ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon