Інститут нацпам’яті розповідає про битви українських воїнів-козаків проти московської армії, адже нам є чим пишатись! 

Понад 400 років тому відбувся похід запорізьких козаків під керівництвом Петра Сагайдачного на Москву

У 1618 році українські козаки на чолі із Гетьманом Війська Запорозького Петром Конашевичем-Сагайдачним, здійснили похід та взяли в облогу Москву. 20 тисяч козаків йшли воювати разом із союзним польським військом, яке очолив королевич Владислав. Як результат, до Речі Посполитої відійшли Новгород-Сіверськ та Чернігівські землі, які до того були загарбані Москвою.

363 роки тому відбулась легендарна Конотопська битва. У 1659 році козацьке військо на чолі із гетьманом Іваном Виговським (за підтримки Кримського ханату) отримало блискучу перемогу над московським військом під керівництвом Олексія Трубецького. Ця битва – один із ключових епізодів московсько-української війни (1658—1659 рр.)

Гетьману Виговському вдалося заманити московське військо в болотисту місцину під Конотопом. Московську армію було розбито, а головні сили змушені відступити з українських земель до Путивля. План військової кампанії Московського царства проти Гетьманщини провалився. 

За підрахунками істориків, у бою загинуло близько 30 тисяч московського війська, а 15 тисяч потрапили в полон. Тоді як втрати козаків були втричі меншими. 

Перемагали московитів у часи козаччини! Переможемо і 2022-го!

За матеріалами офіційного телеграм-каналу Українського інституту національної пам’яті «Історія та пам’ять»

Читайте також:

В ПИРЯТИНІ ЗЛАМАЛАСЯ СИРЕНА

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon